Філармонія виховує культурно багатого глядача змалку | Music-Review Ukraine
Головна
Інтерв'ю
Філармонія виховує культурно багатого глядача змалку
Редя В'ячеслав
Філармонія виховує культурно багатого глядача змалку
7 лютого 2016, неділя
Поширити у Facebook

Кажуть, культура – це боротьба за душу. А в сучасному світі, коли з телеекранів, комп’ютерів і радіоприймачів до нас доносять далеко не елітарну, а здебільшого позбавлену високих цінностей культуру, цю боротьбу за душу треба вести особливо активно. І ця відповідальність покладається перш за все на працівників культури.

Філармонія виховує культурно багатого глядача змалку. Фото з сайту: http://newsclub.zp.ua

Артисти Запорізької обласної філармонії, усвідомлюючи цю свою високу місію, завжди повні творчих планів і здобутків. У стінах філармонії народжуються прекрасні культурно-мистецькі програми, і, що особливо тішить, у концертному залі завжди аншлаг!

- Минулий рік був для нас насиченим і продуктивним, - говорить генеральний директор Запорізької обласної філармонії, заслужений працівник культури України Ірина Конарєва. – Ми провели 338 заходів, 195 з яких (а це більше половини) – для дитячої аудиторії. Це при тому, що у приміщенні нашого закладу культури тривають реконструкційні роботи і репетиційний процес потребує більше часу і зусиль. До слова, філармонія вже давно потребувала реконструкції, і завдяки підтримці обласної державної адміністрації були виділені кошти на цей важливий процес. Роботи ведуться дуже обережно. І це стосується в першу чергу збереження акустичних характеристик нашого концертного залу, який у плані звучання вважається одним із найкращих у Європі.

Все найкраще – дітям

Філармонія особливо творчо і відповідально підходить до організації програм для дітей.

- Відкривати світ музики найдопитливішим і найменшим слухачам завжди надзвичайно цікаво! – запевняє головний диригент академічного симфонічного оркестру, народний артист України В’ячеслав Редя. – Ми ж доносимо як до дорослого глядача, так і особливо для малечі виключно музику елітарного сорту. Робота з дитячою аудиторією у нас постійна, системна. До того ж, у цьому році ми презентуємо спеціальний проект – „Філармонія – дітям”, який є справжнім дзвоном світла і добра, покликаний виховати справді культурну і свідому націю. На таких ось заходах діти дізнаються про музичні жанри, про оркестр, інструменти, про життя і творчість композиторів. При цьому ми „подаємо” виключно музику вищого сорту, на якій і має бути вихована гідна нація...

Запорізька обласна філармонія організовує такі цікаві концерти, як „Чарівна подорож Лускунчика” (новорічна), „Музична подорож із симфонічним оркестром” (діти знайомляться з культурою і музичним мистецтвом різних народів світу), „Лялькова симфонія”. Ряд програм проходить спільно з ляльковим театром, муніципальним театром танцю. А також у деяких концертах гармонійно поєднується музика і живопис. Такий симбіоз різних видів мистецтва приваблює глядача, і програми найчастіше збирають повні зали.

До того ж, склад артистів постійно оновлюється, на сцену виходять нові професійні артисти. А ті, що працювали у філармонії і до цього, модернізують програми і свої виступи. Так, як розповіла директор-розпорядник козацького ансамблю пісні і танцю „Запорожці” Орислава Довженко, колектив кожного разу намагається постати перед глядачем цікавим і оригінальним. Так, 14 лютого для дитячої аудиторії „Запорожці” покажуть програму „Будьмо козаками”, а 20 березня презентують традиційний „Покровський ярмарок”.

- Варто нагадати, що триває набір дітей до нашого колективу. Маленькі артисти мають унікальну можливість виступати на одній сцені із професійними виконавцями, - наголошує Орислава Оксентіївна. – Наразі у нас шістнадцять учасників у танцювальній групі і десять – у хоровій. З хлопчиками працюємо особливо обережно, враховуючи вікову мутацію їхнього голосу.

Що ж стосується безпосередньо проекту „Філармонія – дітям”, то стартує він 7 лютого. Цього дня о 12.00 в камерній залі концертного залу імені М.Глінки ансамбль бандуристів „Божена” презентуватиме програму „Відкриваю світ”.

- Сьогодні музика як ніколи важлива як для дорослих, так і для дітей, - запевняє музикознавець, заслужений працівник культури України Алла Ходакові. – У кожній оселі зараз є комп’ютер, але він не дає розвиватися душі і національній сфері. Залучення ж дітей до акустичної музики допомагає максимально наблизити їх до природи, пробуджувати у них найкращі почуття і дарувати цілющі енергії. На це націлені й дитячі опери, оперети, мюзикли, які проходять у нашій філармонії.

„Акорди Хортиці” відкривають юні таланти

У роботі обласної філармонії особливе місце займає проведення фестивалів. Наразі йде підготовка до проведення традиційного Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячого та юнацького виконавського мистецтва „Акорди Хортиці”, який проводиться в Запоріжжі вшістнадцяте і відкриває та підтримує юні таланти.

- Зараз ми на першій сходинці цього фестивалю – проходить перший його тур, - розповідає В’ячеслав Редя. – Заявок на участь дуже багато. Ми працюємо з набагато ширшим і складнішим репертуаром, у якому твори Жозефа Моріса Равеля, Петра Чайковського, Макса Бруха, надскладні концерти Вольфганга Амадея Моцарта. Тобто рівень дитячої виконавської майстерності з кожним роком зростає, а поряд з дітьми творчо „ростуть” і самі оркестранти.

Зазначимо, що „Акорди Хортиці” дають прекрасний старт музичній кар’єрі його учасників, а найбільше дітей приваблює можливість виступити з професійними виконавцями – академічним симфонічним оркестром під керівництвом В’ячеслава Реді.


Автор: Олена Муха
Диригенти: В'ячеслав Редя
Концертна організація: Запорізька обласна філармонія
Джерело: Запорізький клуб новин



Інші:

Роман Григорів, Ілля Разумейко: «Сучасне мистецтво, сучасна опера — це те, що відрізняє нас від росії»
«В Європі почали слухати українську музику»
Диригентка Оксана Линів: Чайковського треба українізувати
Творчий шлях композитора і диригента з Луцька Володимира Рунчака
"Вже це все набридло": співачка Монастирська про те, як замінила путіністку Нетребко і настрої за кордоном
Львівський органний зал: українські ноти, які об'єднали світ
Музика свободи і віри
"Співпрацювати з руснею не буду", — як жив і загинув в окупованому Херсоні диригент Юрій Керпатенко
Василь Василенко: “Ми повинні відроджувати й репрезентувати своє мистецтво у світі
Олександр Родін про нові творчі проєкти
Допитували всю ніч та знімали з трапа літака: оперна співачка Марія Стеф'юк розповіла, як її переслідувало КД
Сюрпризи від Ігоря Саєнка
Актор Анатолій Хостікоєв - про театр під час війни, контакт із глядачем та чому Україні не можна програвати
Єжи Корновіч про оперу «Родинний альбом»: «Європа – це велика родина»
Микола Дядюра про прем’єру та гастрольні маршрути
Раду Поклітару: “Прем’єра “Тіней забутих предків” – це подія світового масштабу!”
Цьогоріч на Шевченківську премію подали 74 заявки у 7 номінаціях: Євген Нищук про критерії та залаштунки премії
Роман Ревакович: Останнім часом мене засипають питаннями про український репертуар [інтерв'ю]
«Україна ще має відбутися як оперна держава»: розмова з першим українським композитором, який пише музику для Метрополітен-опера
Балет “Мадам Боварі” - новинка в афіші Національної опери України
Як козаки і пірати москалів били: мюзикл «Неймовірні мандри і пригоди козака Василя Сліпака»
«Забудьте про російську культуру, яка пригнічує вашу власну»
Майбутня прем`єра “Сойчиного крила” стискатиме серце глядача, — директор-художній керівник “Київської опери” Петро Качанов
Зірка, патріотка і наша сучасниця
Рок Фаргас: «Я дізнався про багатьох неймовірних композиторів України»
Музика + театр
Михайло Швед: “Розширюємо репертуарні грані новими творами, виконавцями та ідеями”
“Я ентузіаст створення нового українського репертуару”
Казка від Юрія Шевченка
Олена Ільницька: «Сподіваюсь, мій твір є моїм внеском у Перемогу»
«Маріупольська камерна філармонія відроджується у Києві», — диригент колективу Василь Крячок
“Я хочу показати слухачам нашу потужну мистецьку школу, українську самобутню культуру”
У Львові відкрити Камерну залу імені Мирослава Скорика
“Псальми війни”
"Кіт у чоботях"
“Opera Europa - це велике інформаційне і колегіальне поле”
Володимир Сіренко: “Продовжуємо активно працювати”
“Ми займаємося творчими пошуками нових форм виразності, вдосконалюючи свій професіоналізм”
На Херсонщині завершився XXV Міжнародний театральний фестиваль "Мельпомена Таврії"
Як стати людиною?
      © 2008-2024 Music-review Ukraine