20 лютого на сцені Національної опери відбудеться гала-концерт солістів Академії Театру «Ла Скала» | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
20 лютого на сцені Національної опери відбудеться гала-концерт солістів Академії Театру «Ла Скала»
20 лютого на сцені Національної опери відбудеться гала-концерт солістів Академії Театру «Ла Скала»
Нікола Франко БАЛЛОНI: «Ми хочемо відродити практику стажування найталановитіших молодих українських оперних співаків у Мілані»
20 лютого 2013, середа
Поширити у Facebook

НІКОЛА ФРАНКО БАЛЛОНІ, ДИРЕКТОР ІТАЛІЙСЬКОГО ІНСТИТУТУ КУЛЬТУРИ В УКРАЇНІ. Фото з сайту: http://www.day.kiev.uaЦей творчий проект — спільна акція Італійського інституту культури в Україні, Посольства Італії, Міністерства культури України й Національної опери. А ініціатором концерту став синьйор Нікола Франко Баллоні, який впродовж багатьох років працював у нашій країні, потім була перерва (дипломатичне відрядження до Фінляндії), а нещодавно він знову повернувся до України.

— Я гадаю, що гала-концерт солістів Академії Театру «Ла Скала» стане унікальною подією в культурному житті столиці України, зазначив пан Баллоні. — У вечорі братимуть участь не лише солісти Академії Театру «Ла Скала», а й почесні гості, серед яких світова зірка Лучана Серра (сопрано), прекрасний диригент Марко Гуїдаріні і Симфонічний оркестр Національної опери України.

Впевнений, меломани оцінять виступи солістів Академії — тенора Джехеуї Квон, сопрано Франчески Руоспо і баритона П’єтро Терранова. Звучатимуть твори Моцарта, Пуччіні та Верді. Ми хочемо відродити практику стажування найталановитіших молодих українських оперних співаків у Мілані, як це було 1960 — 1970 рр., коли у «Ла Скала» уроки вокалу брали майбутні прем’єри Анатолій Солов’яненко, Євгенія Мірошниченко та інші майстри.

Під час перебування делегації Академії Театру «Ла Скала», яку до речі в Києві очолюватимуть особисто президент Академії П’єр Андреа Шеваллард та генеральний директор Луїза Вінчі, ми проведемо прослуховування, і плануємо надати гранти Уряду Італії найкращим українськими кандидатам. Нагадаю, Академія щороку набирає на навчання тільки 12 оперних співаків віком до 30 років, а серед викладачів закладу — такі майстри сцени, як Ренато Брузон, Мірелла Френі, Лучана Серра.

— Ваш інститут багато робить для популяризації класичного мистецтва і, зокрема, творів італійських композиторів в Україні. Які спільні заходи з українськими театрами і філармоніями ви плануєте провести? Чи буде фестиваль, присвячений 200-річчю Джузеппе Верді?

— Разом із Послом Італії в Україні Фабріціо Романо ми хочемо активізувати нашу діяльність у сфері культури. Для цьього запланували низку масштабних спільних проектів у галузі оперного мистецтва. Цьогоріч увесь світ має знак вердіївських святкувань. Саме маестро Джузеппе Верді ми присвятили настільний календар Італійського інституту культури на 2013 рік «З днем народження, Маестро!» Проте справжній старт відзначенню 200-річчя від дня народження оперного генія ми дамо 12 квітня гала-концертом Viva Verdi в Національній філармонії України, а продовжимо у травні виконанням «Реквієму».

Цей захід буде водночас приурочено 100-річчю Національної музичної академії України ім. П. Чайковського. В ньому мають взяти участь найкращі випускники цієї «кузні талантів» — Людмила Монастирська, Анжеліна Швачка, Тарас Штонда і, можливо, Михайло Дідик. Епіцентром вердіївських святкувань в Україні (а я сподіваюся і на міжнародному рівні, як це було 2001 року, коли ми вшановували соту річницю від дня смерті композитора) має стати фестиваль Ave Verdi на сцені Національної опери.

Ми плануємо відкрити форум українсько-італійським гала-концертом в день народження маестро — 10 жовтня, і продовжити фестиваль виставами «Бал-маскарад», «Макбет», «Дон Карлос», «Аїда», «Травіата», «Ріголетто», «Реквієм». Крім того, разом із Римським оперним театром проведемо виставку костюмів вердіївських персонажів із постановок Лукіно Вісконті, Франко Дзеффіреллі та інших знаменитих митців.

Спільно з Національною філармонією поновимо цикл «Золоті сторінки італійської музики». Згадаю концерт «Монтеверді зустрічає джаз» у виконанні сопрано Роберти Мамелі та прославленого колективу барокової музики «Ла Венексіана» на чолі з маестро Клаудіо Кавіна, які торік із величезним успіхом виступали в Києві (організацією цього проекту опікувався особисто пан Посол та його дружина Нансі Романо, яка є професійним музикантом).

— Чи відбудуться цього року прем’єрні постановки — спільні творчі проекти українських оперних театрів та італійських режисерів, диригентів, музикантів і вокалістів?

— Ми маємо такі плани, та принаймні мені цього дуже хотілося б, адже спільні українсько-італійські постановки в Національній опері — не лише окраса репертуару головної оперної сцени України (згадаймо «Попелюшку» Россіні, «Любовний напій» Доніцетті, «Бал-маскарад» та «Макбет» Верді, «Турандот» та «Манон Леско» Пуччіні тощо), а і є одним із найкращих прикладів реального культурного партнерства між нашими країнами і плідну співпрацю з творчим колективом Національної опери.


Автор: Тетяна Поліщук
Концертна організація: Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка
Концертний зал: Глядачевий зал Київського муніципального академічного театру опери та балету для дітей і юнацтва
Джерело: Газета "День"



Інші:

Правила ринку: агент Линів пояснив, чому диригенти виконують твори російських композиторів
В Мюнхені запрошують на «Страту» та «Дванадцяту ніч»
Національна опера України поставить оперу "Конотопська відьма"
Українська опера Chornobyldorf виборола Премію Королівського філармонічного товариства
А ви знали, що Шевченко міг би стати й відомим музикантом?
Премʼєри в імʼя Перемоги
ЛІТЕРАТУРА З МУЗИКИ, МУЗИКА З ЛІТЕРАТУРИ
«Незламні»: музичне послання українців у другу річницю початку повномасштабної війни
«Десять років чекаємо на перемогу»: історія оркестру, який двічі з дому вигнала війна
Найкращий концерт Кіровоградської філармонії - попереду. Він буде присвячений Дню перемоги!
Музичні інструменти змінили на автомати: історії артистів театру Одеси
Оновлений репертуар, літній фестиваль та інтерактивна "Ластівка Щедрика": майбутнє Івано-Франківської філармонії в баченні Володимира Рудницького
Змінив пуанти на армійські берці: згадаймо артиста балету Ростислава Янчишена
"Музичні вечори у будинку родини Мейтусів"
«Для мене дім – там, де серце» – Віктор Рекало, автор музики до балету про вимушену міграцію «Дім»
Як розтопити «Крижане серце»?
В Одеській опері відновили незвичайну виставу
Хмельницький фаховий музичний коледж ім. В.І.Заремби: 65 років від дня заснування
До дня Соборності: в Національній опері представлять всеукраїнський музичний проєкт
Як доктор мистецтвознавства став... диригентом
Досліджуємо славні сторінки бандурного мистецтва
На Волині в Горохові привітали з 80-річчям відомого композитора
Роман Орленко-Прокопович - ім’я між забуттям і легендами
“Пісні для України” з Лондона
“54 хвилини до Різдва”
Диск "Зимовий шепіт" від піаністки Віоліни Петриченко
Українські переклади лібрето світових опер в Україні
Військовий зі Львова випустив альбом фортепіанної музики, яку створив на передовій
Раду Поклітару - герой книжки
Сенсаційні знахідки та версії Трипільської культури - “ світової колиски”
У Львівській філармонії визначили переможців Конкурсу молодих вокалістів імені Сліпака
Концерт-реконструкція «Гай, Рожество!»
Сторіччя Балетної трупи Одеської опери
Харизматичний диригент українського походження, який втілив "американську мрію": хто такий маестро Леонард Бернстайн
"Вистави ще немає, але є кредит довіри": продюсерка Opera aperta про співпрацю з міжнародним фестивалем O.Festival
В Ужгороді відкрили мініскульптуру на честь графа Нандора Плотені
Понад 200 народних пісень: де шукають і кому співають солістки ансамблю "Антонівчанка" з Прилуччини
8 неочікуваних речей, що носять ім’я Шопена
Фридерик Шопен та Микола Лисенко: точки перетину
Згадуємо Миколу Колессу
      © 2008-2024 Music-review Ukraine






File Attachment Icon
120126_640.jpg