Оновлений репертуар, літній фестиваль та інтерактивна "Ластівка Щедрика": майбутнє Івано-Франківської філармонії в баченні Володимира Рудницького | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Оновлений репертуар, літній фестиваль та інтерактивна
Оновлений репертуар, літній фестиваль та інтерактивна "Ластівка Щедрика": майбутнє Івано-Франківської філармонії в баченні Володимира Рудницького
18 лютого, неділя
Поширити у Facebook

Не вистачило одного голосу, щоб Івано-Франківська обласна рада призначила 37-річного Володимира Рудницького директором Івано-Франківської обласної філармонії.

16 лютого на сесії Івано-Франківської обласної ради розглянули проєкт рішення про призначення директора Івано-Франківської обласної філармонії імені Іри Маланюк. Начальниця управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації Тетяна Бойко представила претендента на посаду - голову правління Івано-Франківського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки, диригента та художнього керівника камерного хору "Воскресіння" Володимира Рудницького.

Наприкінці вересня завершився термін контракту попереднього директора філармонії Василя Тимківа, який керував закладом з 2015 року. З 1 жовтня він був виконуючим обов'язки керівника, але за законом в.о. Тимків може бути тільки протягом шести місяців.

Відтак профільний департамент ОДА запропонував призначити на цю посаду Володимира Рудницького, а Василю Тимківу натомість запропонували посаду комерційного директора філармонії, на яку екскерівник погодився.

Під час свого виступу з трибуни сесійної зали Володимир Рудницький представив концепцію стратегічного розвитку Івано-Франківської обласної філармонії імені Іри Маланюк на 2024 - 2029 роки (84 - 89-й концертні сезони) та зауважив кілька важливих речей.

"Івано-Франківська обласна філармонія імені Іри Маланюк - це храм академічного мистецтва з давніми традиціями, досвідом і здобутками. Вона є базовою установою для проведення переважного числа офіційних заходів із відзначення знаменних дат, значних подій в житті держави та Прикарпаття. Визначний той факт, що наша філармонія - єдина в Україні, в якій 105 років тому в рамках міжнародного турне концертувала Українська республіканська капела, створена за наказом Симона Петлюри. А найвагоміший той факт, що тут звучали перші виконання капелою "Щедрика" Микола Леонтовича, і саме звідси ластівка нашого щедрика вилетіла та стала знаменитою на цілу планету. З Івано-Франківської філармонії "Щедрик" долетів до Нью-Йорка і сьогодні, як гордість української державності, виконується різними мовами світу", - відмітив Володимир Рудницький.

Окремо Володимир Рудницький наголосив на важливих і стратегічних для розвитку філармонії моментах: відсутність гідного концертного роялю, інших музичних інструментів для симфонічного оркестру, технічного та комп'ютерного обладнання, автотранспорту і особливо болюче для кандидата питання - це відсутність в області на четвертому десятку незалежності України професійного по статусу хорового колективу.

На запитання депутатів Володимир Рудницький навів цитати Вінстона Черчиля про важливість фінансування культури в час війни: "Так за що ми тоді воюємо?".

Згадав кандидат і митрополита Андрея Шептицького, який говорив, що фонди, які вкладають кошти в культуру, не витрачають їх, а інвестують у світле майбутнє своєї країни.

Версії окремо розпитали Володимира Рудницького про стратегічне бачення розвитку філармонії. Серед пріоритетних завдань кандидат на посаду керівника закладу наголосив на перегляді репертуару, щодо наявності в ньому творів російських композиторів, та роботі над відновленням і популяризацією кращих скарбів української академічної музики. Також відмітив важливість налагодження співпраці з профільними навчальними закладами України та з іншими філармоніями країни і підписання з ними договорів про обмінні концерти.

Рудницький планує ініціювати створення фестивалю "Літні вечори біля філармонії".

"В літні теплі вечори перед філармонією проводитимуться концерти легкої для сприйняття симфонічної, камерної, оперної та народної музики. Фестиваль дозволить ближче ознайомитись з кращими зразками академічної музики та відчути смак і потребу у зближенні зі справжнім мистецтвом", - відмітив кандидат.

Серед найближчих амбітних планів - завершення реалізації проєкту "Щедрик від Станіславова до Нью Йорка".

"В рамках проєкту передбачено встановлення перед філармонією пам'ятного знаку "Ластівка Щедрика", на крилах якої будуть зображені обличчя трьох композиторів епохи українського романтизму: Миколи Леонтовича, Олександра Кошиця та Кирила Стеценка. Також на пам'ятнику будуть кнопки, від натискання яких можна буде почути академічну хорову музику цих композиторів, а зокрема і "Щедрик" Миколи Леонтовича. Даний креативний проєкт стане туристичним магнітом для жителів та гостей Прикарпаття, він заохотить молодь поцікавитись та засмакувати академічне мистецтво у всіх його проявах своєї вишуканості", - додав Рудницький.

Під час виступу у сесійній залі кандидат на посаду керівника філармонії розвіяв хвилювання окремих депутатів щодо спроможності знайти індивідуальний підхід до працівників філармонії. Володимир Рудницький зауважив, що співпрацює з багатьма колективами закладу далеко не один рік, і, оскільки зумів втримати протягом 15 років на власному ентузіазмі хор "Воскресіння", то і зі спрацьованим колективом філармонії також знайде спільну мову.

Втім голосування не дало позитивного результату: не виставило одного голосу, щоб Івано-Франківська обласна рада призначила 37-річного Володимира Рудницького директором Івано-Франківської обласної філармонії. Вочевидь, головною завадою став той факт, що питання призначення директора філармонії в порядку денному було під 32 номером.

Багато депутатів на той час вже не було в сесійній залі і, відповідно, не голосували. Відтак результат голосування був такий: 42 - за, 1 - проти, 3 - утрималось і 13 - не голосувало.

На сьогоднішній день виконувати обов'язки директора філармонії залишається 64-річний Василь Тимків. Водночас Володимир Рудницький, очевидно, чекатиме повторного розгляду питання на наступній сесії або одноосібного призначення начальницею управління культури ОДА.

Нагадаємо, в 2021 році Володимир Рудницький з великою творчою командою успішно реалізував мистецький проєкт "Невідомий Бортнянський", представивши невідомі п'ять хорових концертів українського композитора Дмитра Бортнянського, століттями "захованих" поміж рукописів та старовинних документів.

У 2022 році Володимир Рудницький став керівником ще одного унікального культурно-мистецького хорового проєкту "Кирило Стеценко. Милість миру".
Володимир Рудницький - володар ГРАН-ПРІ на міжнародному конкурсі диригентів "ODESA CANTAT" в 2021 році.

В 2018 рік створив і до сьогодні є директором всеукраїнського великоднього фестивалю хорової музики "Катедральні дзвони" в м. Івано-Франківську.

Довідково:
Володимир Рудницький - засновник, художній керівник та диригент Камерного хору "Воскресіння", голова Івано-Франківського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки, випускник Львівської національної музичної академії та Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету.

Разом із колективом хору - переможець та лауреат багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів.





Автор: Ігор Михальчишин
Концертна організація: Івано-Франківська обласна філармонія
Джерело: Версіїi.if.ua 20



Інші:

Правила ринку: агент Линів пояснив, чому диригенти виконують твори російських композиторів
В Мюнхені запрошують на «Страту» та «Дванадцяту ніч»
Національна опера України поставить оперу "Конотопська відьма"
Українська опера Chornobyldorf виборола Премію Королівського філармонічного товариства
А ви знали, що Шевченко міг би стати й відомим музикантом?
Премʼєри в імʼя Перемоги
ЛІТЕРАТУРА З МУЗИКИ, МУЗИКА З ЛІТЕРАТУРИ
«Незламні»: музичне послання українців у другу річницю початку повномасштабної війни
«Десять років чекаємо на перемогу»: історія оркестру, який двічі з дому вигнала війна
Найкращий концерт Кіровоградської філармонії - попереду. Він буде присвячений Дню перемоги!
Музичні інструменти змінили на автомати: історії артистів театру Одеси
Оновлений репертуар, літній фестиваль та інтерактивна "Ластівка Щедрика": майбутнє Івано-Франківської філармонії в баченні Володимира Рудницького
Змінив пуанти на армійські берці: згадаймо артиста балету Ростислава Янчишена
"Музичні вечори у будинку родини Мейтусів"
«Для мене дім – там, де серце» – Віктор Рекало, автор музики до балету про вимушену міграцію «Дім»
Як розтопити «Крижане серце»?
В Одеській опері відновили незвичайну виставу
Хмельницький фаховий музичний коледж ім. В.І.Заремби: 65 років від дня заснування
До дня Соборності: в Національній опері представлять всеукраїнський музичний проєкт
Як доктор мистецтвознавства став... диригентом
Досліджуємо славні сторінки бандурного мистецтва
На Волині в Горохові привітали з 80-річчям відомого композитора
Роман Орленко-Прокопович - ім’я між забуттям і легендами
“Пісні для України” з Лондона
“54 хвилини до Різдва”
Диск "Зимовий шепіт" від піаністки Віоліни Петриченко
Українські переклади лібрето світових опер в Україні
Військовий зі Львова випустив альбом фортепіанної музики, яку створив на передовій
Раду Поклітару - герой книжки
Сенсаційні знахідки та версії Трипільської культури - “ світової колиски”
У Львівській філармонії визначили переможців Конкурсу молодих вокалістів імені Сліпака
Концерт-реконструкція «Гай, Рожество!»
Сторіччя Балетної трупи Одеської опери
Харизматичний диригент українського походження, який втілив "американську мрію": хто такий маестро Леонард Бернстайн
"Вистави ще немає, але є кредит довіри": продюсерка Opera aperta про співпрацю з міжнародним фестивалем O.Festival
В Ужгороді відкрили мініскульптуру на честь графа Нандора Плотені
Понад 200 народних пісень: де шукають і кому співають солістки ансамблю "Антонівчанка" з Прилуччини
8 неочікуваних речей, що носять ім’я Шопена
Фридерик Шопен та Микола Лисенко: точки перетину
Згадуємо Миколу Колессу
      © 2008-2024 Music-review Ukraine






File Attachment Icon
3.jpg