Найцікавіші події тижня в житті Музичної України 28 березня – 3 квітня 2016 р. | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Найцікавіші події тижня в житті Музичної України 28 березня – 3 квітня 2016 р.
Блох Борис
Северін Денис
Академічний симфонічний оркестр Хмельницької обласної філармонії
Дядюра Микола
Скорик Мирослав Михайлович
Найцікавіші події тижня в житті Музичної України 28 березня – 3 квітня 2016 р.
28 березня 2016, понеділок
Поширити у Facebook

У неділю частина українців вже відсвяткувала Великдень, але в іншої частини населення продовжується Великий Піст, до якого і стосуватиметься перша подія цього тижня.

Понеділок, 28 березня, 19.30.
Локація – Гарнізонний храм Свв. Петра і Павла (Львів)
Подія – «Stabat Mater» А.Бонончіні

Спершу «Stabat Mater» була однією із основних середньовічних секвенцій, а вже з ХІІІ ст. завдяки італійському поету Якопоне Де Тоді стала римо-католицьким гімном, в якому описані страждання Діви Марії під час розп’яття Ісуса Христа. Увага композиторів до цього тексту з’являлася з доби Ренесансу. Спершу Stabat Mater були представлені у жанрах мотету і лауди, а потім еволюціонували до масштабів кантати. Найвідоміші «Stabat Mater» написані А.Вівальді, Дж.Перґолезі, Й.Гайдном, Ф.Шубертом, Дж.Россіні, Дж.Верді, Ф.Пуленком, К.Пендерецьким, А.Пяртом, К.Дженкінсом та ін. Серед українських композиторів до цього сакрального тексту зверталися: П.Данильченко, А.Караманов, І.Щербаков, Г.Гаврилець, М.Шух, Б.Сегін та інші.

Антоніо Бонончіні – італійський віолончеліст та композитор барокової доби. Був одним з перших композиторів (після Габріелі), хто писав сонати для віолончелі, а також в його творчому доробку є понад 10 опер. «Stabat Mater» Антоніо Бонончіні належить до малознаних і рідко виконуваних творів. У вас є унікальна можливість потрапити на Всеукраїнську прем’єру цього твору.

Отже, «Stabat Mater» Бонончіні прозвучить у виконанні барокової капели Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка.

Солісти:
Анастасія Арбузова (сопрано),
Романна Гунько (альт),
Юрій Вітошинський (тенор),
Юрій Гадзецький (бас).

Художній керівник хору – Людмила Капустіна, партія контінуо – Ганна Іванюшенко (клавесин) та Анна Щербина (віолончель).
Диригент Марек Топоровський (Катовіце).


Середа, 30 березня, 19.00
Локація – Будинок Актора
Подія – Славетний піаніст Борис Блох у Києві


Борис Блох - переможець значущих фортепіанних міжнародних конкурсів, серед яких: конкурс молодих виконавців в Нью-Йорку (І премія, 1976 р.) та міжнародний конкурс ім. Ф. Бузоні в Больцано (І премія, 1978 р.).

Талановитий музикант виступав як соліст з відомим європейськими оркестрами Відня, Ляйпцигу, Берліну, Риму, Мілану, Будапешту Москви, Петербурга, Одеси, з численними оркестрами у США.

Серед дириґентів, з якими виступав музикант, потрібно назвати Лорина Маазеля та Кирила Кондрашина, Олександра Лазарєва та Олександра Дмитрієва, Адама Фішера та Павла Когана та багато інших видатних постатей.

Для свого першого сольного концерту у Києві цього року музикант підготував надзвичайно яскраву програму з творів визначних романтиків в історії музики: Фредерика Шопена, Франца Шуберта та Ференца Ліста.

 Борис Блох

Середа, 30 березня, 19.00
Локація – Національна філармонія України
Подія – П’єр-Лоран Емар (Франція)

Цього дня до столиці приїжджає іще один всесвітньовідомий піаніст із Франції – П’єр-Лоран Емар. Гратиме соліст у супроводі Академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України під керівництвом Миколи Дядюри. Програма складається із Концерту №5 для фортепіано з оркестром Л.Бетховена (відомий як «Імператорський» концерт), а також «Фантастичної симфонії» Г.Берліоза, яка має цікаву програму і авторську назву «Епізод з життя артиста».



Середа, 30 березня, 18.30
Локація – Хмельницька обласна філармонія
Подія – Концерт симфонічної музики

Якщо цього дня ви перебуваєте у місті Хмельницький, то маєте нагоду потрапити на концерт симфонічної музики із цікавою програмою.

У концерті беруть участь: Академічний симфонічний оркестр Хмельницької філармонії

Художній керівник та головний диригент - заслужений діяч мистецтв України – Сергій Леонов
Соліст - Валерій Казаков (віолончель, м. Одеса)

У програмі:
1. Й. Брамс - Варіації на тему Й. Гайдна
2. Й. Гайдн - Концерт для віолончелі з оркестром (С-dur)
3. Й. Брамс - Симфонія №3 (F-dur)

Хмельницька обласна філармонія


Четвер, 31 березня, 12.00
Локація – Дніпропетровска консерваторія імені М. Глінки
Подія – Блискучі Тон Фрет та Вероніка Ільченко вперше в Україні.

З 31 березня по 5 квітня 2016 року знамениті музиканти з Бельгії лауреати міжнародних конкурсів флейтист Тон Фрет та піаністка Вероніка Ільченко вперше виступлять в Україні.

Прем'єрний гастрольний тур дуету в Україні охопить 6 міст України: Київ, Дніпропетровськ, Харків, Суми, Глухів та Тростянець.
Ця серія концертів відбувається за підтримки Посольства Королівства Бельгії в Україні та входить офіційну програму Днів Франкофонії в Україні цього року.

Для концертів в Україні музиканти підготували яскраву та емоційну програму золотого репертуару для флейти та фортепіано з творів Роберта Шумана, Клода Дебюссі, Джордже Енеску, Бела Бартока та Жозефа Йоргена. Родзинкою концерного туру стане виконання твору легендарного українського композитора Мирослава Скорика. 
Тон Фрет та Вероніка Ільченко


Четвер, 31 березня, 19.00
Локація – Національна опера України
Подія – опера «Набукко».

В рамках спільного українсько-італійського проекту відбудеться три прем’єрні покази опери Дж.Верді «Набукко». На одній сцені гратимуть найкращі українські співаки з італійськими колегами. Перший показ відбудеться цього дня, а якщо ви не встигаєте в четвер, то покази ще будуть 2 і 30 квітня.

Саме з ім’ям Дж. Верді пов’язане зародження і становлення «опери рисорджименто», а з оперою «Набукко» -музичне осмислення подій, пов’язаних з революційним рухом Гарібальді за звільнення та об`єднання Італії. Проекція в далеке минуле людської цивілізації була лише формою вираження, а зміст полягав у гостроті відчуття тих історичних подій, котрі обпікали серце кожного італійця. В опері йшлося про Ізраїль, але всі розуміли, що Дж. Верді мав на увазі не рабство гебрайського народу, а неволю, в якій знаходиться італійці.

Виконавський склад на усі три покази ви можете переглянути на офіційному сайті Національної опери та обрати для себе той, який найбільш до душі. У четвер ви зможете почути на сцені Людмину Монастирську, Олександра Мельничука, Анжеліну Швачку, Валентина Дитюка, Ріккардо Дзанеллато, Елізу Маффі та Алессандро Д’акрісса.

Набукко

П’ятниця, 1 квітня, 20.00
Локація – Дім освіти і культури Майстер клас
Подія – Alter Ratio & Назгуль Шукаєвої «I just sing».

У традиційній рубриці «класика по п’ятницях» відбудеться нетрадиційний концерт класичної музики, навіть зовсім не класичної. Програму складатимуть твори японського композитора Тору Такеміцу, джазові стандарти та госпели.

У музиці Тору Такеміцу особливим чином переплетена японська традиція й західний модернізм. Великий вплив на творчість композитора мала західна музична культура, зокрема музика Клода Дебюссі, Антона Веберна, Едґара Вареза, Арнольда Шонберґа, Олів'є Мессіана. Сам композитор відзначав: «Моїм першим учителем було радіо». Це, зокрема, музичні передачі, що звучали по радіо американських збройних сил післявоєнної Японії. Саме тоді зародилася пристрасть композитора до музики і захоплення власне західною музикою. А вже інтерес до традиційної японської музики породив у творчості композитора симбіоз двох різних музичних культур.

Музиці Такеміцу властиве внутрішнє споглядання і вслуховування в тишу, барвисті гармонії, гра форм, робота з нелінійним часом.

Більшість пісень, які звучатимуть на концерті, написані композитором для кіно й театру. У цих піснях ми почуємо того Тору Такеміцу, музику якого ставлять в один ряд з новаторськими творами композиторів західного музичного авангарду.

Цикл пісень «Songs» написаний під впливом дитячих вражень від джазових і блюзових композицій, які так любив слухати батько композитора. Їх можна легко прийняти за джазові стандарти, соул балади, композиції з бродвейських мюзиклів, меланхолійний французький шансон. Але що відрізняє ці пісні та робить їх справді особливими? Це вміння композитора піднести прості і, здавалося б, банальні речі до рівня мистецтва. Ця музика змушує вслухатися і ловити кожну музичну мить.

Допоможе зануритися у європейсько-американський світ японського композитора український ансамбль сучасної музики Alter Ratio і неперевершена співачка родом з Казахстану – Назгуль Шукаєва.



П’ятниця, 1 квітня, 19.00
Локація – Національна філармонія України
Подія – Міфи та легенди

Кожен народ, кожна національність мають свій фольклор, який включає велетенський пласт, як міфи та легенди. Цього вечора є можливість почути музичне осмислення міфів та легенд не лише українських, а скандинавських та скіфських. Тож запрошуємо на концерт, який підготували Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України із диригентом Миколою Дядюрою.

Програма:
Р.Вагнер – Вступ до опери «Лоенгрін»
С.Прокоф’єв – «Скіфська сюїта» («Ала і Лоллій»)
Л.Грабовський – Симфонія-легенда «Вечір на Івана Купала»



Неділя, 3 квітня, 18.00
Локація – Львівська обласна філармонія
Подія – Barocco Italiano

Те, що звучатиме 3 квітня у Львівській Філармонії, не зможе не зачепити: вразить яскравою палітрою емоцій, зупинить час, змусить голоси минулого й теперішнього сплавитися в єдиний згусток. Два часові й просторові виміри.

Щоб зануритися в Бароко, варто пам’ятати - основною стильовою рисою музики тієї епохи є афект – враження. Бароко прагне здивувати різкими контрастами, змінами темпів та інтонацій. Небайдужим залишиться розум і серце.

Особливою «ефектністю» свого часу славилась музика італійського Бароко. Про італійців, що гастролювали Європою, їхні сучасники писали, що ті справляли на всіх надзвичайне враження феєрверком ефектів, емоцій, різкими перепадами напруги, безкінечною палітрою контрастів.

Виконавці:

Денис Северін – віолончель (Швейцарія)
Тетяна Журавель – сопрано (Київ)
Кирило Шарапов – скрипка (Київ)
Андрій Кушнір – скрипка (Львів)
Камерний оркестр Collegium Musicum


Програма:
-А. Вівальді Концерт для скрипки, віолончелі і струнних RV 544, F-Dur,
Мотет "In furore iustissimae irae" RV 626,
Кончерто ґросо для двох скрипок, віолончелі і струнних RV 565, d-moll
Н. Порпора Концерт для віолончелі, скрипок і басо контінуо, a-moll,
Арія Армініо "Parto, ti lascio, o cara" із опери "Germanico in Germania",
Арія Міртео "Bel piacer saria d’un core" із опери "Semiramide Riconosciuta"
Ф. Джемініані Кончерто ґросо „La Folia“ Nr.12 d-moll (за сонатою А. Кореллі) для двох скрипок, віолончелі і струнних




Автор: Марта Галаджун
Колективи: Академічний симфонічний оркестр Хмельницької обласної філармонії
Виконавці: Борис Блох, Денис Северін
Диригенти: Микола Дядюра
Композитори:Мирослав Скорик
Концертна організація: Національна філармонія України, Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка, Національний портал академічної музики “Music-review Ukraine”, Львівська обласна філармонія, Хмельницька обласна філармонія



Інші:

Травень в Національній опері України
ВИЗНАЧЕНО ПЕРЕМОЖЦІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «СТЕЖКАМИ КАМЕНЯРА»
У Львові виступить триразовий номінант на Греммі, кримськотатарський піаніст Усеін Бекіров в рамках фестивалю Lviv Jazz Days 2024
Всеукраїнський конкурс камерно-інструментальних ансамблів імені Людмили Цвірко
У Швеції вдруге відбудеться фестиваль "Українська весна 2024"
Презентація альбому «Ювілей небайдужості. Українському Дому — 30»
Світ Святослава Луньова
Музична освіта в Одесі та по всій країні відповідає світовому рівню, - Карандєєв
На Полтавщині заклади культури проводять майстер-класи для ВПО
У Бориславі відбудеться благодійний концерт вокальної музики
Клавесин заграє у Музеї Ханенків вперше за довгий час
ПРЕМ’ЄРА концертної програми від хору та оркестру "СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКІ ХІТИ"
У Львові розпочався Міжнародний фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2024
13 квітня у Львівській національній філармонії на благодійному вечорі «Сила мистецтва» vol.3 було зібрано 3 240 000 грн
Український балетмейстер та хореограф Раду Поклітару чітко пояснив свою громадянську позицію
«За 2 роки повернули лише 3-х людей, одного мертвим»: РФ тримає у полоні музикантів 36-ї бригади морської піхоти
Сила мистецтва: 13 квітня пройде третій благодійний аукціон оркестру INSO-Львів
Картина з колекції музею розконсервована на один день | Музей Ханенків
Претенденти на премію імені А. Ф. Шекери у 2024 році
Прем’єра “Чикаго” наближається
Стажування в Метрополітен-опера для молодих фахівців української оперної сфери
Запорізька обласна філармонія відзначила поважний ювілей
Львів'ян запрошують на Міжнародний фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2024
У США представлять музичну інтерпретацію роману Софії Андрухович "Амадока"
У Харкові втретє за час повномасштабної війни проведуть KharkivMusicFest
Симфонічний оркестр Львівської філармонії проведе благодійний концерт
У Львові уродини Квітки Цісик відзначать концертом при свічках
У Національній філармонії – перший дводенний електроакустичний проєкт
Вечір сучасної хореографії на музику П.Васкса 
Львівський органний зал запрошує на концерти при свічках
Світова премʼєра у Львівському органному залі
КОНЦЕРТ МУЗИЧНОЇ ДИНАСТІЇ
У квітні в Києві та Львові відбудуться ювілейні концерти Національного академічного оркестру народних інструментів України
Хмельницька обласна філармонія запрошує на мистецькі події у квітні
Національна опера - афіша квітня
Львівський дитячий оркестр дасть концерт у філармонії
Полтавський симфонічний оркестр - програма квітня
Полтавська обласна філармонія - програма квітня
У Херсоні відбувся концерт «Промені світла»
Оперний театр Дніпра завершив гастролі у Великій Британії
      © 2008-2024 Music-review Ukraine