Пандемія і... мистецтво | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Пандемія і... мистецтво
Пандемія і... мистецтво
Які плани на майбутнє у світових театрів?
25 травня 2020, понеділок

Відкриття театрів після коронавірусу потребуватиме від їхнього керівництва вжити більш суворі заходи безпеки для співробітників і глядачів, у переліку яких і  тестування на COVID-19, впровадження цифрових систем  відстеження переміщень і соціального дистанціювання (глядачів доведеться розсаджувати на відстані не менше 1,5—2 метра одне від одного). Тому завантаження театрів складе не більше 30%, а це потребуватиме створення нової фінансової моделі, яка уможливить таке відкриття хоч би відносно прибутковим, пише muzobozrenie.

ЗНЕДОЛЕНІ ДО 2021

В Англії карантин продовжений до 31 травня. Театральний продюсер сер Камерон Макінтош (мюзикли «Кішки», «Знедолені» і «Примара Опери») вважає, що театри Вест-Енда, найімовірніше, зможуть відкритися лише 2021 року. «Ми повернемося, але нам потрібен час, аби повернутися. Якщо ми не почуємо [про зняття обмежень] через декілька тижнів, я думаю, варто чесно визнати, що ми не зможемо повернутися до початку наступного року», — наголосив він.

«ЛА СКАЛА» ВІДКРИЮТЬ У ВЕРЕСНІ?

Театр «Ла Скала» готується до відкриття у вересні, проте точна дата ще не визначена.

Як повідомив інтендант театру Домінік Мейєр, сезон відкриється двома концертами: артисти «Ла Скала» виконають «Реквієм» Верді в пам’ять  про загиблих під час пандемії та «Дев’яту симфонію» Бетховена, що символізує надію та віру в майбутнє. Диригувати оркестром буде Рікардо Шаї.

Концерти плануються також  у Бергамо та Брешіа, двох містах, що найбільш потерпіли від пандемії.
«Ла Скала» був одним із перших театрів, який оголосив про скасування вистав  ще наприкінці лютого, коли в північній області Ломбардії був виявлений локальний спалах коронавірусу. Публіка втратила відразу декілька вистав на сцені, а театр зазнав збитків у 9 млн. євро.

Але у вересні планують показати прем’єру «Травіати», постановку якої здійснила Ліліана Кавані, із Зубіном Метою за диригентським пультом, відновлену версію «Аїди» Франко Дзеффіреллі, а також оперу Пуччіні «Богема» (ім’я режисера поки не повідомляється).

Домінік Мейєр наголосив, що заходів соціального дистанціювання в такому театрі, як Ла Скала, дотриматися неможливо. Двері та коридори в театрі вузькі, утворення натовпів неминуче. Директор театру сподівається, що до вересня ситуація нормалізується. Лише тоді заявлені плани зможуть здійснитися.

РИМСЬКА ОПЕРА

Оголосила про продовження терміну закриття театру до 30 травня. Але поки не ухвалили рішення про літній сезон, який відбувається на відкритому майданчику в руїнах Терм Каракалли.

ЧИ ПРАЦЮВАТИМЕ ПАРИЗЬКА ОПЕРА?

Генеральний директор Паризької опери Стефан Лісснер вважає, що зменшення фінансування у галузі культури та охорони здоров’я впродовж останніх 25 років стало головною причиною нинішньої кризи. «Культура так само важлива, як і здоров’я, — переконаний він. — Борг наших політичних лідерів — підтримувати обидва ці сектори».

За його словами, заходи соціального дистанціювання неможливо втілити в життя ні для публіки, ні для артистів, ні для адміністрації. «Неможливо скоротити антракти, якщо опера триває п’ять  годин, як наприклад «Трістан та Ізольда». Неможливо змусити 2700 людей дотримуватися дистанції.

Неможливо дотримуватися дистанції в оркестровій ямі та на сцені. Ми сподіваємося на вакцину, ліки або на те, що вірус сам зникне», — каже Лісснер.

Він також скептично налаштований щодо показу вистав, запланованих на осінь і початок зими. Можливо, вважає він, краще використовувати цей час, аби провести в театрі роботи, які планувалися на літо 2021.

США. В ОЧІКУВАННІ ДИВА

У США карантинні заходи офіційно оголошені до 7 червня. Згідно з планом нормалізації суспільного життя штату Нью-Йорк  культурні пам’ятки належать до третьої, завершальної, фази відкриття без зазначених термінів. «Ми хотіли б, аби це було завтра, але зараз усе свідчить про те, що вересень, вірогідно, є найоптимістичнішою датою», — каже Шарлотта Сент-Мартін, президентка галузевого об’єднання Бродвейська Ліга.

Генеральний директор Метрополітен-опера Пітер Гелб: «Ми домоглися більшого успіху, ніж я міг собі уявити, завдяки збору коштів під час надзвичайної кампанії. З іншого боку, масштаби довгострокового збитку — наслідки кризи в галузі охорони здоров’я для виконавських видів мистецтва — зараз виявилися серйознішими та складнішими, ніж вони здавалися місяць тому».

На сьогодні через фінансові труднощі Метрополітен-опера відправила 41 співробітника адміністрації у відпустки, а ще 11 перейшли на неповний робочий день.

Гелб також зауважив, що, хоча компанія продавала квитки на сезон 2020—2021, осінній сезон у даний час під загрозою: «Найближчими тижнями мають бути ухвалені складні рішення щодо відкриття. Можливо, якщо станеться диво, ми зможемо повернутися восени».


Автор: Тетяна Поліщук
Джерело: day.kyiv.uaДодати: Share on Facebook

Інші:

105 років Харківській консерваторії. Свято у воєнному місті
"Схід Опера" живе і буде жити!
Роман Ревакович, організатор Днів української музики у Варшаві Сьогодні є часом мовчання для російської культури
День в історії - 180 років тому народився Микола Лисенко
Гімн України на вежі: в Луцькому замку щодня сурмить кликун
Замість гри на сцені - актори театру організували волонтерський пункт у Дніпрі
Волинський народний хор. НАВАЛА РОСІЙСЬКО - ФАШИСТСЬКОЇ ОРДИ В УКРАЇНУ!!! (ЗВЕРНЕННЯ)
Коли говорять гармати, музи… не мовчать!
ЗВЕРНЕННЯ ЛЬВІВСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ОПЕРИ ДО МІЖНАРОДНОЇ МИСТЕЦЬКОЇ СПІЛЬНОТИ
Музика Мирослава Скорика об’єднала понад 400 музикантів з 10 міст України
Наш діалог – близьких по духу людей.
Форпост українського професійного музичного мистецтва на Приазов'ї.
Невідомий Бортнянський. Франківський хор відкриває композитора світові
А музика лунає…
KharkivMusicFest: 7 фактів про фестиваль класичної музики
Час жити, а не тужити
"Кочующий" театр и 20 лет строительства: история ХНАТОБа за 5 минут
"Балетні діти" згадують
У Шипинцях відзначили 100-ліття від дня народження Іллі Міського
Володимир Сіренко - амбасадор української музики в світі
Дві філармонії: як головний музичний заклад Черкас перебудовували
Репетиції в онлайн
Напрацьоване для вічності
Пам'яті Мирослава Скорика
Стаття про нелюбов до української культури
Мирослав Скорик: навіки з нами. Його «Мелодія» полинула за небокрай
Пандемія і... мистецтво
Три "Ш": за що світ може дякувати Францеві Шуберту
Браво, піаністи!
Український Моцарт
Дівчина, яка підкорила гобой
Christian Fictoor: Eurosonic Noordeslag 2020, музичний менеджмент – і ліки, що врятують світ
146 лет назад огонь уничтожил Одесский Городской театр
Единственный в Европе оперный фестиваль под открытым небом оказался под угрозой закрытия
Корона "Дня" - Ользі Пасiчник, оперній співачці (Україна - Польща)
Корона "Дня" Оксані Линів, диригентці
Українські Страдіварі: як унікальна модель скрипки сім'ї Пуцентел стала популярною у світі
Камерний оркестр "Віртуози Львова" відзначає 25-річчя міжнародними проектами
Орган у Дніпрі шукає притулку
В Киеве негде разместить Дом органной и камерной музыки
      © 2008-2022 Music-review Ukraine


File Attachment Icon
4.jpg