"О-FEST" об’єднав поціновувачів класичного cпіву  | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Бондаренко Андрій
"О-FEST" об’єднав поціновувачів класичного cпіву 
На два дні у столицю завітали оперні вокалісти з різних країн
11 червня 2013, вівторок

Музично-театральний проект “О-FEST”. Фото з сайту: http://operetta.com.uaЦими вихідними вперше в Україні пройшов музично-театральний проект “О-FEST”, заснований Київським національним академічним театром оперети.

Він представив глядачам твори з оперет, мюзиклів та опер у виконанні учасників фестивалю, артистів оперних театрів світу.

В основу Міжнародного мистецького фестивалю “О-FEST”-2013 було покладено три жанри класичного музичного мистецтва — опера, оперета та мюзикл, а сам формат поєднав класичний концерт та “open-air” виступи.


Фестиваль проходив два дні: у суботу він розпочався у Центральному ландшафтному парку міста Буча під Києвом виставкою народних ремесел, кулінарною презентацією, літературно-музичним діалогом PoezoFonia, виступами на камерній сцені парку фольклорних гуртів та міжнародним гранд-концертом у літньому театрі.

“Вже декілька років ми співпрацюємо з оперетою та її художнім керівником Богданом Струтинським, з успіхом приймали на літній естраді артистів оперети,— розповів “Хрещатику” голова Бучанської міської ради Анатолій Федорук.— Насичена програма в парку тривала з 12 години дня до 23 години вечора. За відгуками глядачів і учасників фестивалю, все вдалося добре, літній театр ледве вмістив всіх охочих, ми навіть вимушені були доставляти додаткові ряди. Ми хочемо повернути традицію, коли культурна еліта столиці відпочивала в передмісті і дарувала місцевим мешканцям свою творчість”.

У неділю фестиваль перемістився до столиці: спочатку перед театром оперети для мешканців столиці зіграв симфонічний оркестр Національної оперети, а вже у самому театрі “О-FEST” завершив гала-концерт учасників.


На фестиваль приїхали артисти-вокалісти з України, Росії, Австрії, Франції, Румунії, Литви, Польщі, Хорватії, Казахстану, Азербайджану та інших країн. Серед них і світові зірки — солістка Віденської опери Лєна Бєлкіна, соліст Маріїнського театру, фіналіст Міжнародного конкурсу “Бі-Бі-Сі” “Співак світу” Андрій Бондаренко. “Я вперше у Києві. Це приголомшливе місто з чудовою атмосферою та добрими людьми. Давно мріяв побувати в Україні, моя дружина звідси родом, і для мене це приємна подія,— поділився з “Хрещатиком” лауреат Першої премії конкурсу ім. Л. Паваротті російський тенор Олексій Саяпін.— Сьогодні опера потребує підтримки. В Росії держава починає звертати увагу на класичне мистецтво, розуміючи його важливу соціальну функцію, в Європі ж ці традиції вже давно склалися, і опера має масштабні форми”.


Україну представляли солісти та симфонічний оркестр Київського національного академічного театру оперети, а також спеціальні гості — Олександр Пономарьов та Джамала. “На жаль, до цього часу в нашій країні не було оперних фестивалів, і це щастя, що нарешті ми його маємо,— зауважила співачка Джамала.— У нас дуже співоча нація. Багато наших виконавців прикрашають театри Відня, Швейцарії, Італії, бо їм ніде співати у своїй країні. На сцені я зустрічалася з трьома однокурсниками: Оленою Арбузовою, Оленою Бєлкіною, Андрієм Бондаренком, які завітали на фестиваль. Після закінчення консерваторії вони поїхали за кордон, тому що в нашій країні зробити кар’єру оперного співака дуже важко. Особисто для мене участь у фестивалі є можливістю використати свої уміння, адже я закінчувала консерваторію як оперна співачка, на сцені виконую твори з мюзиклу, оперети і власні композиції. Побільше б нам таких фестивалів, які розвивають нашу молодь, даруючи чудову музику”.


“На фестивалі “О-FEST” представлені надзвичайно сильні голоси з України та зарубіжжя, кожен з яких має свою традицію. Ми запросили тих вокалістів, яких знаємо, та звернулися до театрів, щоб делегували нам своїх кращих артистів. Ми не обмежувалися тільки Європою, взяли й Азію, бо цікаво, як там співають, відображають своє мистецтво,— розповів “Хрещатику” організатор фестивалю, художній керівник Київського театру оперети Богдан Струтинський.— Ми хочемо показати, що музика об’єднує людей, адже в нашому фестивалі брали участь не лише вокалісти, а й поети; привернути увагу молоді до класики, а також дати співакам можливість почути один одного, обмінятися досвідом. Надалі фестиваль буде розвиватися, наступного разу плануємо редставити і велику музичну виставу, по можливості привозити різні проекти: мюзикли, оперні вистави”Автор: Марія Катаєва
Виконавці: Андрій Бондаренко
Концертна організація: Київський національний академічний театр оперети
Конкурс (фестиваль): Міжнародний мистецький фестиваль «О-FEST»(Оперета-Опера-Мюзикл-Фест)
Джерело: Газета "Хрещатик"Додати: Share on Facebook

Інші:

105 років Харківській консерваторії. Свято у воєнному місті
"Схід Опера" живе і буде жити!
Роман Ревакович, організатор Днів української музики у Варшаві Сьогодні є часом мовчання для російської культури
День в історії - 180 років тому народився Микола Лисенко
Гімн України на вежі: в Луцькому замку щодня сурмить кликун
Замість гри на сцені - актори театру організували волонтерський пункт у Дніпрі
Волинський народний хор. НАВАЛА РОСІЙСЬКО - ФАШИСТСЬКОЇ ОРДИ В УКРАЇНУ!!! (ЗВЕРНЕННЯ)
Коли говорять гармати, музи… не мовчать!
ЗВЕРНЕННЯ ЛЬВІВСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ОПЕРИ ДО МІЖНАРОДНОЇ МИСТЕЦЬКОЇ СПІЛЬНОТИ
Музика Мирослава Скорика об’єднала понад 400 музикантів з 10 міст України
Наш діалог – близьких по духу людей.
Форпост українського професійного музичного мистецтва на Приазов'ї.
Невідомий Бортнянський. Франківський хор відкриває композитора світові
А музика лунає…
KharkivMusicFest: 7 фактів про фестиваль класичної музики
Час жити, а не тужити
"Кочующий" театр и 20 лет строительства: история ХНАТОБа за 5 минут
"Балетні діти" згадують
У Шипинцях відзначили 100-ліття від дня народження Іллі Міського
Володимир Сіренко - амбасадор української музики в світі
Дві філармонії: як головний музичний заклад Черкас перебудовували
Репетиції в онлайн
Напрацьоване для вічності
Пам'яті Мирослава Скорика
Стаття про нелюбов до української культури
Мирослав Скорик: навіки з нами. Його «Мелодія» полинула за небокрай
Пандемія і... мистецтво
Три "Ш": за що світ може дякувати Францеві Шуберту
Браво, піаністи!
Український Моцарт
Дівчина, яка підкорила гобой
Christian Fictoor: Eurosonic Noordeslag 2020, музичний менеджмент – і ліки, що врятують світ
146 лет назад огонь уничтожил Одесский Городской театр
Единственный в Европе оперный фестиваль под открытым небом оказался под угрозой закрытия
Корона "Дня" - Ользі Пасiчник, оперній співачці (Україна - Польща)
Корона "Дня" Оксані Линів, диригентці
Українські Страдіварі: як унікальна модель скрипки сім'ї Пуцентел стала популярною у світі
Камерний оркестр "Віртуози Львова" відзначає 25-річчя міжнародними проектами
Орган у Дніпрі шукає притулку
В Киеве негде разместить Дом органной и камерной музыки
      © 2008-2022 Music-review Ukraine


File Attachment Icon
204.jpg