Володимир Сіренко - амбасадор української музики в світі | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Володимир Сіренко - амбасадор української музики в світі
Сіренко Володимир
Володимир Сіренко - амбасадор української музики в світі
2 листопада 2020, понеділок

1 листопада відзначив свій 60-річний ювілей видатний український диригент, народний артист України, Лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка, головний диригент Національного симфонічного оркестру України, професор Володимир Сіренко.

Ім'я цього надзвичайно обдарованого музиканта знають не лише в Україні, але і далеко за її межами. Із гастролями, Маестро об'їздив більше, як півсвіту, а у пресі завжди із захопленням відзначають його неабиякий талант диригента, порівнюючи із кращими музикантами сучасності. І відзначаючи, що Володимир Сіренко "завжди є жаданим гостем найкращих європейських та американських оркестрів".

Знайомлячись із біографією цього чудового диригента, особливо вражає географія виступів Маестро, а також його, без перебільшення, безмежний репертуар, який здається б легко вистачило на два або навіть три творчих життя. У концертній програмі Володимира Сіренка - твори світової класичної музики починаючи від епохи бароко, віденських класиків, романтизму, ХХ століття, і закінчуючи творами сучасних композиторів, та саундтреками до відомих кінофільмів та навіть авангарду.

За свою успішну 30 річну кар'єру, Маестро втілив цілий ряд монументальних симфонічних та ораторіальних циклів, здійснив постановки 9 опер. Серед його успішних прем'єр є такі унікальні проєкти як: Ораторія "Цар Едіп" Ігоря Стравинського, представлена на Майдані Незалежності у 1999 році у День Незалежності України; Опера Дж. Пуччіні "Сестра Анджеліка" присвячена 80 річчю легенди світової оперної сцени Марії Каллас у Національній Філармонії (2004) Сценічної кантати К. Орфа "Карміна Бурана" на Співочому полі (2007).

Проте, головним напрямом творчості, як любить зазначати сам диригент, завжди була та залишається саме українська класична музика, серед якої твори таких видатних українських композиторів як: Борис Лятошинський, Віталій Губаренко, Валентин Сильвестров, Євген Станкович, Мирослав Скорик та твори сучасних українських композиторів молодшого покоління.

-За 30 років я "прожив" багато творів, безліч прем'єр, записів, урочистостей та робочих буднів з українською музикою. Не можу сказати, що це моя єдина творча любов, але це любов особлива,- любить відзначати Володимир Сіренко.

За високий рівень виконавської майстерності вперше в історії української музики, наш чудовий диригент здобув найпрестижнішу премію Grammy у 2005 році за виконання твору корифея сучасної класичної музики Валентина Сильвестрова "Реквієм для Лариси".

Оркестр на чолі з Володимиром Сіренком виступав разом з українськими та світовими зірками поп- та рок-музики - Мішелем Леграном, Ванессою Мей, The Scorpions, Electric Light Orchestra, "Океаном Ельзи", "Бі-2", Green Grey.

-Це, як хобі - час від часу чи Стінг, чи Scorpions. Це приємно. Але наша основна робота - це Моцарт, Бетховен, Лятошинський, Шостакович. І тому я думаю, що основний акцент я ставлю на академічній музиці, - з усмішкою зазначає Маестро.

Свій величезний диригентський досвід Володимир Сіренко сьогодні охоче передає музикантам наступних поколінь, поєднуючи свою концертну діяльність з викладацькою. Він є професором кафедри симфонічного диригування Національної музичної академії ім. П. Чайковського, на сцені Оперної студії при Академії він здійснив постановки опер, серед яких: Орфей та Евридіка Х.В.Глюка, Ріголетто Дж. Верді, Іоланта П. Чайковського та інші твори.

Напередодні свого ювілею, Володимир Сіренко сповнений великих творчих планів та нових проєктів. За підтримки Українського Культурного Фонду на легендарній сцені Берлінської Філармонії за ініціативи Посольства Німеччини в України, Національний симфонічний оркестр спільно з хоровим колективом Ave Choir планує представити нову творчу програму "Київ-Берлін. На захист миру", де будуть представлені твори Максима Березовського, Людвіга ван Бетховена, Роберта Шумана та української сучасної композиторки Вікторії Польової, яка презентує свою світову прем'єру твору "Ода до радості".

Частину програми концерту планують представити на сцені Національної Філармонії вже 19 листопада, а у столичних слухачів буде чудова нагода не лише послухати чудову музику, але наблизитися до прекрасного мистецтва Володимир Сіренка - одного із найкращих українських диригентів сучасності.


Диригенти: Володимир Сіренко
Джерело: Вечірній КиївДодати: Share on Facebook

Інші:

105 років Харківській консерваторії. Свято у воєнному місті
"Схід Опера" живе і буде жити!
Роман Ревакович, організатор Днів української музики у Варшаві Сьогодні є часом мовчання для російської культури
День в історії - 180 років тому народився Микола Лисенко
Гімн України на вежі: в Луцькому замку щодня сурмить кликун
Замість гри на сцені - актори театру організували волонтерський пункт у Дніпрі
Волинський народний хор. НАВАЛА РОСІЙСЬКО - ФАШИСТСЬКОЇ ОРДИ В УКРАЇНУ!!! (ЗВЕРНЕННЯ)
Коли говорять гармати, музи… не мовчать!
ЗВЕРНЕННЯ ЛЬВІВСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ОПЕРИ ДО МІЖНАРОДНОЇ МИСТЕЦЬКОЇ СПІЛЬНОТИ
Музика Мирослава Скорика об’єднала понад 400 музикантів з 10 міст України
Наш діалог – близьких по духу людей.
Форпост українського професійного музичного мистецтва на Приазов'ї.
Невідомий Бортнянський. Франківський хор відкриває композитора світові
А музика лунає…
KharkivMusicFest: 7 фактів про фестиваль класичної музики
Час жити, а не тужити
"Кочующий" театр и 20 лет строительства: история ХНАТОБа за 5 минут
"Балетні діти" згадують
У Шипинцях відзначили 100-ліття від дня народження Іллі Міського
Володимир Сіренко - амбасадор української музики в світі
Дві філармонії: як головний музичний заклад Черкас перебудовували
Репетиції в онлайн
Напрацьоване для вічності
Пам'яті Мирослава Скорика
Стаття про нелюбов до української культури
Мирослав Скорик: навіки з нами. Його «Мелодія» полинула за небокрай
Пандемія і... мистецтво
Три "Ш": за що світ може дякувати Францеві Шуберту
Браво, піаністи!
Український Моцарт
Дівчина, яка підкорила гобой
Christian Fictoor: Eurosonic Noordeslag 2020, музичний менеджмент – і ліки, що врятують світ
146 лет назад огонь уничтожил Одесский Городской театр
Единственный в Европе оперный фестиваль под открытым небом оказался под угрозой закрытия
Корона "Дня" - Ользі Пасiчник, оперній співачці (Україна - Польща)
Корона "Дня" Оксані Линів, диригентці
Українські Страдіварі: як унікальна модель скрипки сім'ї Пуцентел стала популярною у світі
Камерний оркестр "Віртуози Львова" відзначає 25-річчя міжнародними проектами
Орган у Дніпрі шукає притулку
В Киеве негде разместить Дом органной и камерной музыки
      © 2008-2022 Music-review Ukraine


File Attachment Icon
110615_034.jpg