Рояль від... Святого Миколая | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Рояль від... Святого Миколая
Рояль від... Святого Миколая
19 грудня у Київській спеціалізованій школі-інтернаті ім. М. Лисенка відбулася подія, про яку мріяли понад три десятиліття
26 грудня 2017, вівторок
Поширити у Facebook

Нагадаємо, один із провідних навчальних закладів країни, та й усього Східноєвропейського регіону в галузі підготовки музикантів-виконавців концертного профілю високої кваліфікації — Київська середня спеціалізована музична школа-інтернат ім. М. Лисенка, було засновано ще далекого 1934 року при Київській державній консерваторії (нині — Національна музична академія України) як професійний навчальний заклад для обдарованих дітей. 1944-го школі присвоїли ім’я видатного композитора, засновника української класичної музики Миколи Віталійовича Лисенка. За 83 роки свого існування Школа ім. М. Лисенка підготувала майже 2000 переможців міжнародних та українських музичних конкурсів за всіма інструментально-виконавськими спеціальностями, які відбувалися в різних країнах Європи, Азії та Америки.

Зараз у школі навчаються 400 учнів на різних відділеннях: «Фортепіанному», «Скрипковому», «Струнних інструментів», до якого належать такі секції: «Народні інструменти», «Духові та ударні інструменти», «Диригентсько-хорова», «Теорія музики» і «Камерний ансамбль та концертмейстерський клас».

Понад три десятки років педагоги фортепіанного відділу мріяли, щоби їхні талановиті учні могли грати на Steinway — концертному роялі, який називають «королем музичних інструментів у світі», і от завдяки фінансовій підтримці Міністерства культури нарешті отримали коштовний подарунок до Дня Святого Миколая. Про епопею з придбання рояля Steinway & Sons «Дню» розказав заступник директора Школи-інтернату ім. М. Лисенка Ігор ГРИБОВ:
— Нині на «Фортепіанному відділі» вчаться майже сотня учнів. Нагадаю, на сьогодні 56 наших піаністів є лауреатами міжнародних конкурсів! Знаєте, коли я рік тому прийшов працювати у цей спеціалізований навчальний заклад, то почув від директора, Валентина Панасовича Шерстюка, історію, яка триває вже понад три десятиліття (!), про мрію, щоб у нашій школі з’явився класний концертний рояль, бо наші юні піаністи заслуговують на те, щоби грати на суперінструменті, яким вважається Steinway & Sons. Та час минав, змінилося кілька міністрів культури, кожен із них обіцяв «здійснити подвиг» і купити Steinway для юних зірок, але мрія ніяк не могла стати дійсністю. І я поставив перед собою мету — зробити все, щоб нарешті в нашій школі з’явився цей рояль.



До речі, за світовою статистикою, 95% видатних музикантів світу віддають перевагу саме Steinway & Sons. Зараз є два варіанти виготовлення цього знаменитого інструмента — американський та німецький. Наш інструмент — із Гамбурга. Його заводська ціна — 160 тисяч євро! Але нам вдалося купити рояль дешевше. Річ у тім, що коли представник фірми Steinway (директор східного регіону компанії) вперше приїхав в Україну і відвідав нашу школу, то після переговорів зробив істотну знижку. Продали інструмент новісінький! А ще — наш рояль кращий, аніж ті, що були придбані для філармонії та Інституту музики ім. Р. Глієра. Нам рояль обійшовся у 4 мільйони 650 тисяч грн. І ще дуже доречні подарунки від німців — концертний чохол, який коштує приблизно 37 тис. грн, пневматичний концертний стілець — це нова модифікація (він коштує десь 40 тис. грн), а також контрабас (його ціна — понад 100 тис. грн).

У покупці суперінструмента нам посприяло Міністерство культури на чолі з Євгеном Нищуком. Нам дуже допомогли, розуміючи, що рояль Steinway & Sons — це не наша примха, а необхідність. Через систему «Прозоро» нам пропонували інструменти інших фірм, трохи дешевші, але ми відмовлялися. Нагадаю, Школа ім. М. Лисенка 25 років не отримувала коштів на реконструкцію та ремонт, а тут треба заплати величезні гроші за рояль... До речі, Мінкульт посприяв також нам у тому, щоб із бюджету профінансували ремонтні роботи нашого навчального закладу. Хочу зазначити, що система «Прозоро» чудово працює в будівельному питані, а от що ж до спеціалізованої техніки чи музичних інструментів, то це — жах! Це приблизно діє так: ви хочете купити «Мерседес», а вас примушують придбати... «Таврію», і коли ви відмовляєтесь, то переконують, що «Таврія» — теж хороше авто, яке має кермо, чотири колеса, і вона теж, як «Мерседес», чорна! Дуже важко ми проходили процедуру закупівлі. Наприклад, рояль «Бехштейн» (німецька компанія C. Bechstein), який минулого року продали за 3 млн 80 тис. грн, зараз нам пропонували купити вже за 4 млн 399 тис. грн. І коли ми відмовлялись, то головним аргументом було те, що це дешевше ніж Steinway & Sons за 4 млн 650 тис. Так, але ж це зовсім різна якість інструментів! Переконувати немузикантів нам було дуже важко. Із цього питання відбулися два засідання Антимонопольного комітету, нам довелося готувати цілу купу різних документів та актів, аби переконати. І от, нарешті, перемога — інструмент уже доставлено до школи. Дякуємо всім, хто долучився до цієї справи!



До речі, у світі є таке поняття, як «людина Steinway» — почесне звання для видатних музикантів. Його мали такі легендарні піаністи, як Володимир Горовиць, Сергій Прокоф’єв, Каміль Сен-Санс та інші. А за останні 20 — 30 років з’явилися споріднені поняття, наприклад: «Школа Steinway», «Академія Steinway», «Інститут Steinway» — тобто представники середніх та вищих навчальних закладів, або «Зал Steinway» — це як бренд, і я переконаний, що через кілька років наша школа досягне цього найвищого стандарту якості у світі музики




Автор: Тетяна Поліщук
Фото: Руслан КАНЮКА
Навчальний заклад: Київська середня спеціалізована музична школа-інтернат ім. М.В. Лисенка
Джерело: Газета "День"



Інші:

Симфонічний оркестр львівської філармонії виступить на фестивалі "Українська весна" у Стокгольмі
Прем’єра в Україні: «Листи до друзів» Гії Канчелі
5-7 травня в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського відбудеться третій Skoryk FEST
У Київській опері покажуть унікальний балет, де танець створює музику
Оголошено імена переможців конкурсу “Стежками Каменяра”
Львівська національна опера презентує нову виставу-трейлер для сімейного перегляду — «Гра в оперу»
Травень емоцій у Львівському органному залі
Травнева афіша Національної опери України
Травень у Національній філармонії
29 квітня у світі відзначається Міжнародний день танцю
Музика, яка надихає. Звук, що дихає життям
44-й фестиваль "Віртуози": класика, прем’єри та магія живого виконання
Вокальний травень у Львівському органному залі та Музею Соломії Крушельницької
Зіркові прем'єри та зіркові колаборації «Київської камерати» у травні
План-календар фестивалю "Київські музичні прем’єри-2025"
На 5 Фестивалі сучасної драми представлять 9 нових п’єс
Фестивалю «Київські музичні прем’єри-2025» - бути!
Маестро Хобарт Ерл запрошує на перший весняний концерт
Композитор Олександр Родін відкриє виставку своїх картин в Оперному театрі
KharkivMusicFest-2025 відкривається концертами надії: "Коди відродження" звучатимуть у Харкові
Молоді піаністи з усієї України змагалися у Львові за звання кращих
Запрошуємо провести останні вихідні квітня разом із Національною філармонією України!
«ТГШ. Подорожу часі». Світова прем’єра опери-кабаре
Мистецтво гри з оркестром
У Львові відбудеться найбільша джазова подія весни — фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2025
21 квітня день пам'яті Зої Гайдай (1902-1965 рр.)
Великдень у Львівському органному залі — музика світла, затишку й віри в найкраще
Музика Великодня лунатиме в Одеській опері
20 квітня у Національній опері виступить знаменитий баритон Віталій Білий
75 років потому: Світова прем'єра Фортепіанного концерту Вериківського відбудеться в Органному залі
VIVA, PUCCINI! BRAVO, PUCCINI!
Внаслідок ракетного удару Росії по Сумах загинула артистка оркестру театру ім. М. Щепкіна і викладачка Олена Когут
Вечір балетів від митців «Київ Модерн-балету»
У Львівському органному залі відбудеться вечір литовської музики 11 квітня виступить Камерний оркестр Святого Христофора з Литви
Львівська національна опера представить премʼєру балету "Соляріс" Олександра Родіна за відомим романом Станіслава Лема
Закарпатська обласна філармонія запрошує на вечір музики видатного чеського композитора епохи романтизму Антоніна Дворжака
Тиждень музичної терапії у Львівському органному залі
Ростислав Карандєєв став новим керманичем «Дніпро Опера»
Благодійний концерт «НАДІЯ МИРУ»
Згадаємо Ярослава Верховинця
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
12.jpg