Новина |
|
|
|
|
16 липня день народження Марії Стеф'юк
Вітаємо видатну українську оперну співачку, педагогиню, народну артистку України, Шевченківську лавреатку, Героя України
Сьогодні
Поширити у Facebook
Марія Стеф’юк стала другою українською співачкою після Соломії Крушельницької, яка підкорила сцену найпрестижнішого оперного театру світу - Міланського Teatro Alla Scala.
Її соловейкове сопрано любить Україна і визнав світ. Блискуче вокальне обдарування співачки поєднується з артистизмом і глибиною трактування образів світової і національної класики. У її репертуарі провідні оперні партії.
Народилася майбутня співачка в мальовничому і пісенному с.Рожнів на Станіславщині (нині - Івано-Франківщина). Марія Стеф'юк згадувала: "Я була худенька конопата дівчинка, яка пасла корови, постійно співала, навчилася добре вишивати. Хоч я й була в дитинстві великим романтиком, та мріяла тоді про зовсім інші шляхи, стати стюардесою і літати високо в небі. Але абсолютно не співачкою. То мама цього дуже бажала. Вона мала чудовий голос, прекрасно співала, але не мала змоги вчитися, бо тоді були важкі часи. Мамі дуже хотілося, щоб її мрію здійснила я. Вона взяла мене за руку і повела до Івано-Франківська в музучилище. Але мене туди не прийняли, бо я не мала музичної освіти, лише трохи грала на баяні. Тож вступила до Снятинського культосвітнього училища.".
Марія Стеф'юк навчалася у Київській державній консерваторії.
"Цікавий і дуже складний період Маріїного життя. Дівчина й сама не усвідомлювала, в який вихор долі її затягло. А потрапила вона в один із перших патріотичних українських осередків Києва - і що б ви думали? - це був ресторан. Так, саме в українському, розмальованому козаками, обвішаному рушниками ресторані співала другокурсниця Марія Стеф’юк.
Там два роки вона виконувала стрілецькі, повстанські, чумацькі та козацькі пісні. І співала їх для В’ячеслава Чорновола, Алли Горської, Надії Світличної та інших дисидентів-відвідувачів ресторану “Наталка-Полтавка”.", - писала Марія Влад, письменниця, поетеса, журналістка.
З 1972 р. по 2013-й - провідна солістка Національної опери України імені Т. Г. Шевченка.
Тривалий час через виконання стрілецько-повстанських пісень співачка була "невиїзною". Лише після розпаду СРСР Марія Стеф’юк об’їздила весь світ. Через багато років Марія Стеф’юк дізналася, що її запрошували в "Ла Скала" на постановку опери Пучині "Богема" на роль Мюзети. Та в "Ла Скала" прийшла з Москви телеграма, що співачка захворіла і не може приїхати.
Особливе місце в камерному репертуарі співачки належить українській народній пісні.
"Моя найулюбленіша роль - Віолетта в опері Верді "Травіата".
Пожертвувати всім заради любові. А улюблена пісня? Люблю всі. Не знаю жодної поганої української пісні. Таких нема.", - з інтерв'ю Марії Стеф'юк.
Многая літа!

Концертна організація: Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка
|