Держмистецтв оголосило переможців премії імені М. В. Лисенка в 2024 році | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Держмистецтв оголосило переможців премії імені М. В. Лисенка в 2024 році
Рєпка Роман
Держмистецтв оголосило переможців премії імені М. В. Лисенка в 2024 році
18 лютого 2024, неділя
Поширити у Facebook
Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

16 лютого в Державному агентстві з питань мистецтв та мистецької освіти відбулося засідання Комітету з присудження премії імені М. В. Лисенка у сфері музичного мистецтва та музикознавства.

Після тривалих обговорень члени Комітету шляхом відкритого голосування визначили цьогорічних переможців у трьох номінаціях.

Так, "за видатні досягнення у професійній композиторській творчості" премію отримав Євген Петриченко за твори "Concerto Grosso з позитивом", "Осяяні чорним сонцем" та Диптих "Коляда-триб'ют".

Композитор має значний творчий багаж, представлений різноманітними жанрами симфонічної, камерно-симфонічної, камерно-інструментальної, вокальної, хорової музики.

Його твори виконувались на сценах Київської, Луганської, Донецької, Львівської, Івано-Франківської та Одеської обласних філармоній, на міжнародних музичних фестивалях, як-от імені А. Кос-Анатольського, "КиївМузикФест", "Золотоверхий Київ", "Два дні й дві ночі нової музики", "Контрасти".

У номінації "за видатні досягнення у професійному виконавському мистецтві" перемогу здобув Роман Рєпка (фортепіано) за концертну програму "Левко Ревуцький. Повернення шедевра".

Роман Рєпка - піаніст, лауреат національних та дипломант міжнародних конкурсів, викладач Київської дитячої музичної школи No5 ім. Л. Ревуцького. У різні роки співпрацював з камерними ансамблями "Київ", "Рикошет", "Luna Ensemble", а також - з оркестром "New Era Orchestra" як соліст та репертуарний директор. Зараз піаніст поповнює свій репертуар маловиконуваними або забутими шедеврами української та європейської музики.

У номінації "за видатні досягнення в музикознавстві" перемогла Ірина Тукова з монографією "Музика і природознавство: взаємодія світів в умонастроях епох (XVII - початок ХХІ століття)" та науково-критичними статтями, присвяченими дослідженню й популяризації української музики у світі.

У цій праці авторка дослідила взаємозв'язок між академічним музичним мистецтвом і природознавством на рівні умонастрою епохи. На підставі аналізу широкого кола матеріалів, залучення досліджень з історії й теорії музики, мистецтвознавства, історії й філософії науки, вона вибудувала систему аналогій між цими сферами духовно-інтелектуальної діяльності людини. Окрему увагу музикознавиця приділила питанням музичної мови і особливостям її розвитку від початку ХХ століття до сьогодення.

Премія імені М. В. Лисенка присуджується щороку у трьох номінаціях за видатні досягнення у сфері музичного мистецтва та мистецтвознавства.


Виконавець (артист): Роман Рєпка
Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України



Інші:

Яким буде лютий у Музеї Соломії Крушельницької?
Чим здивує меломанів лютий в Національній філармонії України
Колектив «Опера ДНІПРО» вирушив у гастрольний тур до Великої Британії
У «Харків Опера» стартував новий балетний проєкт: музика, що оживає зсередини
Романтика, симфонічні премʼєри та велична класика: лютий у Львівському органному залі
Стартувала восьма театральна «ГРА»
Лютнева афіша Національної опери України
Хор “Гомін” та ТЕАТР ОРГ передали 25 автівок ЗСУ
Тромбони легендарного Мюллера
«Марія де Буенос-Айрес» - фатальна жінка
Богдана Півненко свій день народження відсвяткує на сцені
Після звернення Посольства України Маннгаймська філармонія скасувала концерт Вадима Репіна
В Національній опереті готуються до новинки – «З життя комах»
Прем’єрні покази моцартівського «Реквієму» у постановці Є. Лавренчука
Тривають гастролі Одеської національної опери в Іспанії
«Щедрик» і «Лебедине озеро» як зброя проти імперії зла: Хто буде танцювати?
Участь українських артистів балету в "Лебединому озері": як реагує Мінкульт та Національна опера
Згадаємо знаменитого баритона Анатолія Мокренка
Обірвалося життя заступника генерального директора по роботі з глядачами Національної опери України Володимира Гребініченка
«Органний собор-2026»
Український оркестр у серці Бейрута
Браво, українським співакам!
Прийом робіт на здобуття премії Параджанова
Українець отримав звання співак року в Німеччині
5 млн. гривень на реабілітацію після полону зібрав хор "Гомін" для UNBROKEN
Документальний фільм «Королеви радості» виходить у прокат
Опера Дмитра Бортнянського «Креонт» буде представлена у країнах Європи
Українські музичні фахівці завершили стажування в Метрополітен-опера
Хто пройшов до короткого списку Шевченківської премії 2026
Національний будинок музики пропонує зайняти МЦКМ (Жовтневий палац)
Музичний театр у Відні здобув «оперний Оскар» 2025 року
Претенденти на здобуття премії імені Леся Курбаса у 2026 році
Соцмережа X подала позов до суду на 18 музичних видавців та профільну асоціацію
На 101 році життя померла видатна українська співачка
У Флоренції скасували виступ російської балерини Захарової та скрипаля Репіна
Фестиваль-конкурс "Canto Libero"
Презентація монографії «Ґрас-рутс мистецтво. Нова якість української музики»
У Дніпрі через блекаут відміняються вистави у театрах
В Одеській опері відбудеться прем'єра балету "Натхненні. Art inspired"
Посольство України в Італії закликало скасувати виступ російської балерини Світлани Захарової у Флоренції
      © 2008-2026 Music-review Ukraine