Симфонічний оркестр Національної музичної академії виступить у YOUNG EURO CLASSIC | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Симфонічний оркестр Національної музичної академії виступить у YOUNG EURO CLASSIC
Олійник Леся Степанівна
Симфонічний оркестр Національної музичної академії виступить у YOUNG EURO CLASSIC
6 серпня 2015, четвер
Поширити у Facebook

Це престижний фестиваль, який представляє талановиту музичну молодь країн Європи. Напередодні поїздки, 8 серпня, у Великому залі НМАУ відбудеться концерт, програму якого оркестр підготував для форуму в Берліні.

— Участь Симфонічного оркестру Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського у фестивалі YOUNG EURO CLASSIC відбуватиметься вже вдруге, — сказав ректор НМАУ Володимир РОЖОК. — Уперше студентський оркестр із тріумфом виступив у серпні 2005 р. Тоді в Берліні під орудою відомого диригента Романа Кофмана прозвучали 24 каприси Ніколо Паганіні у транскрипції для симфонічного оркестру видатного сучасного українського композитора Мирослава Скорика. На цьогорічний форум Академія отримала запрошення від уряду Федеративної Республіки Німеччини, причому за умови повного фінансування поїздки.

Проект складається з двох частин: 13 серпня оркестр Академії виступить у найкращому залі Берліна — Konzerthaus, а 23 серпня частина наших оркестрантів спільно з представниками молодих музикантів інших країн Європи виконає у Берліні ІХ симфонію Бетховена.

Майже рік тривала творча та організаційна робота з підготовки до участі у фестивалі. Насамперед, це стосувалося програми концерту. За умовою організаторів, молодіжні оркестри мають виконати один із симфонічних шедеврів минулого, а також представити музику своєї країни, яка звучатиме в Німеччині вперше. Для презентації молодіжного оркестру України ми обрали Симфонію №2 («Українську») Петра Чайковського (ім’ям якого названо Академію), геніальний Концерт для скрипки з оркестром нашого видатного сучасника Євгена Станковича і симфонічний твір аспіранта Академії Андрія Мерхеля.

Перед початком концерту духова група оркестру виконає Державний гімн Німеччини, партитуру якого надіслали з Берліна заздалегідь. Готуємо також твір «на біс»: це буде «Мелодія» Мирослава Скорика, яка вже стала музсимволом України. У рамках фестивалю відбудеться також конкурс між молодими композиторами, яких представлять у Берліні. Сподіваємося, що твір нашого талановитого випускника також буде відзначено. Сольну партію Концерту Станковича виконуватиме також наш випускник Дмитро Ткаченко (на фото) — талановитий скрипаль, лауреат багатьох міжнародних конкурсів, який працює нині і у Великобританії, і в нашій Академії та концертує в багатьох країнах світу.

Окремо хочу сказати про оркестр. Слухаю майже щодня його репетиції і вражений нашою талановитою молоддю: з яким професіоналізмом і свіжими емоціями, властивими тільки юності, вони передають музику! Їм під силу найскладніші партитури Бетховена, Чайковського, Рахманінова, Прокоф’єва, Станковича, Скорика... Звичайно ж, велика заслуга в цьому — художнього керівника і диригента оркестру, професора НМАУ Ігоря Палкіна, який впродовж своєї творчої діяльності диригував у Бельгії, Австрії, Німеччині, Іспанії, Італії, Польщі, Франції, Швейцарії, багатьох інших країнах. Його чітка і водночас експресивна диригентська манера мобілізує колектив на виконання надскладних завдань, а емоційний заряд, який молоді музиканти отримують від маестро, змушує їх працювати з повною самовіддачею.

Нагадаю, студентський симфонічний оркестр було створено ще у 1920-х, і з того часу його вихованці поповнюють кращі музичні колективи нашої країни. Його перші досягнення пов’язані з ім’ям відомого диригента Олександра Орлова. У різні роки за пультом студентського оркестру стояли провідні диригенти України — Веніамін Тольба, Натан Рахлін, Стефан Турчак, Роман Кофман. Оркестр співпрацював також із музикантами інших країн — Мстиславом Ростроповичем, Арамом Хачатуряном, Джузеппе Джільо, Корнеліусом Ебергардтом та іншими. З 1970-х виступи студентського оркестру стають невід’ємною частиною програм провідного концертного залу нашої столиці — Колонного залу Національної філармонії. З 2007 року студентським симфонічним оркестром керує маестро Ігор Палкін.

Участі у фестивалі передувала копітка організаційна робота. Лише уявіть собі працю з підготовки документів для отримання 85 віз учасникам оркестру, паспортів на музичні інструменти для перетину кордону та організації поїздки — квитки на поїзд, автобуси! І це робили наші працівники — Наталя Давидова, Оксана Сапіга, які долали, здавалося б, непереборні труднощі. Але важливий, звичайно, творчий результат і розголос про творчу молодь України. Наші студенти вже давно спілкуються зі своїми молодими колегами по Фестивалю через «Фейсбук», електронну пошту.

Увага до участі України у фестивалі YOUNG EURO CLASSIC надзвичайно велика. Про це свідчать щоденна інформація на сайті форуму, зацікавленість німецьких засобів інформації, теле— і радіорепортажі, інтерв’ю з композиторами, диригентом, солістом і, врешті, розкуплені заздалегідь квитки на концерти нашого оркестру. Хвилюються молоді музиканти, хвилюємося всі ми: адже маємо гідно представити культуру України серед європейської музичної спільноти.


Автор: Леся Олійник
Музикознавці: Леся Олійник
Концертний зал: Великий зал Національної музичної академії
Навчальний заклад: Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського
Джерело: Газета "День"



Інші:

Прем’єра в Україні: «Листи до друзів» Гії Канчелі
5-7 травня в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського відбудеться третій Skoryk FEST
У Київській опері покажуть унікальний балет, де танець створює музику
Оголошено імена переможців конкурсу “Стежками Каменяра”
Львівська національна опера презентує нову виставу-трейлер для сімейного перегляду — «Гра в оперу»
Травень емоцій у Львівському органному залі
Травнева афіша Національної опери України
Травень у Національній філармонії
29 квітня у світі відзначається Міжнародний день танцю
Музика, яка надихає. Звук, що дихає життям
44-й фестиваль "Віртуози": класика, прем’єри та магія живого виконання
Вокальний травень у Львівському органному залі та Музею Соломії Крушельницької
Зіркові прем'єри та зіркові колаборації «Київської камерати» у травні
План-календар фестивалю "Київські музичні прем’єри-2025"
На 5 Фестивалі сучасної драми представлять 9 нових п’єс
Фестивалю «Київські музичні прем’єри-2025» - бути!
Маестро Хобарт Ерл запрошує на перший весняний концерт
Композитор Олександр Родін відкриє виставку своїх картин в Оперному театрі
KharkivMusicFest-2025 відкривається концертами надії: "Коди відродження" звучатимуть у Харкові
Молоді піаністи з усієї України змагалися у Львові за звання кращих
Запрошуємо провести останні вихідні квітня разом із Національною філармонією України!
«ТГШ. Подорожу часі». Світова прем’єра опери-кабаре
Мистецтво гри з оркестром
У Львові відбудеться найбільша джазова подія весни — фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2025
21 квітня день пам'яті Зої Гайдай (1902-1965 рр.)
Великдень у Львівському органному залі — музика світла, затишку й віри в найкраще
Музика Великодня лунатиме в Одеській опері
20 квітня у Національній опері виступить знаменитий баритон Віталій Білий
75 років потому: Світова прем'єра Фортепіанного концерту Вериківського відбудеться в Органному залі
VIVA, PUCCINI! BRAVO, PUCCINI!
Внаслідок ракетного удару Росії по Сумах загинула артистка оркестру театру ім. М. Щепкіна і викладачка Олена Когут
Вечір балетів від митців «Київ Модерн-балету»
У Львівському органному залі відбудеться вечір литовської музики 11 квітня виступить Камерний оркестр Святого Христофора з Литви
Львівська національна опера представить премʼєру балету "Соляріс" Олександра Родіна за відомим романом Станіслава Лема
Закарпатська обласна філармонія запрошує на вечір музики видатного чеського композитора епохи романтизму Антоніна Дворжака
Тиждень музичної терапії у Львівському органному залі
Ростислав Карандєєв став новим керманичем «Дніпро Опера»
Благодійний концерт «НАДІЯ МИРУ»
Згадаємо Ярослава Верховинця
«Кращі мюзикли»
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
Фото051.jpg