Прем'єра "Турандот" у Львівській опері | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Прем'єра
Чередніченко Іван
Прем'єра "Турандот" у Львівській опері
24 квітня 2022, неділя
Поширити у Facebook

Репертуар Львівської національної опери у листопаді:
грандіозна прем'єра опери "Турандот" до 120-річчя театру, улюблені балети та концертне виконання опер

Львівська національна опера анонсувала репертуар на листопад: уперше в історії театру артисти презентують прем'єру опери "Турандот" італійського композитора Джакомо Пуччіні, а також три балетні вистави та опери у концертному виконанні. Виступи відбуватимуться лише для 362 глядачів у залі, згідно з вимогами карантину.

Артисти Львівського національного театру опери і балету ім. Соломії Крушельницької готують вже другу прем'єру в умовах карантину - довгоочікувану постановку опери "Турандот" Дж. Пуччіні (прем'єра - 21, 22, 27, 28 листопада).

Сама опера "Турандот" - казкова, екзотична, адже дія розгортається у легендарному Пекіні. Краса імператорської доньки, принцеси Турандот чарує багатьох царевичів з різних куточків світу. Однак щоб одружитися із красунею, потрібно відгадати три її складні загадки, інакше - смерть.

Опера "Турандот" Дж. Пуччіні - це казка "для дорослих", адже перед глядачами розгортається надзвичайно емоційна драма почуттів - де присутня спопеляюча пристрасть, жертовність і, навіть, жорстокість.

Над оперою працює міжнародна команда постановників: всесвітньовідомий польський режисер Міхал Знанецький, якому асистує головна режисерка театру Галина Воловецька, диригент Іван Чередніченко, хормейстер Вадим Яценко, італійський сценограф Луїджі Скогліо, художниця костюмів з Польщі Малгожата Слоньовська, балетмейстер Діана Теохарідіс з Аргентини у співпраці з Ігорем Храмовим. Співпраця постановчої групи - є унікальним випадком в історії українського театру, адже репетиції з режисером та іншими постановниками тривають у форматі онлайн.

Емоційна та прониклива музика опери славетного італійського композитора передає драму почуттів головних героїв - холодної і неприступної у своїй неземній красі китайської принцеси Турандот, закоханого принца Калафа та ніжної і покірної служниці Лю.

Колоритна сценографія перенесе слухачів у часи стародавнього Китаю, коли будувалася Велика Китайська стіна і творилася легендарна теракотова армія, що покликані захищати імперію як і в реальному світі, так і в позаземному. Постановка опери "Турандот" втілена польським режисером Міхалом Знанецьким, диригентом Іваном Чередніченком та італійським сценографом Луїджі Скогліо між легендою, потойбіччям і реальністю.

У листопаді глядачів запрошують також відвідати балет "Створення світу" А. Петрова (1, 6, 15 листопада) з унікальними декораціями відомого українського сценографа Є. Лисика. Прем'єра цього балету у Львівській національній опері відбулася наприкінці вересня до 90-річчя митця. Балет "Створення світу" Андрія Петрова у декораціях художника Євгена Лисика на сцені Львівської національної опери постає як велична картина зародження та випробовування спокусами людства. Творчість Євгена Лисика, який творив у Львівській опері впродовж 1960-1990 рр., належить до Золотого фонду театру.

Для шанувальників балету презентують також "Кармен-сюїту" Ж. Бізе - Р. Щедріна (8, 13 листопада) та другу дію з "Лебединого озера" П. Чайковського (29 листопада). Окрім цього - дві абсолютно протилежні за настроєм опери - драму "Трубадур" Джузеппе Верді (7 листопада) та комічну "Служницю-пані" Дж. Б. Перголезі (14 листопада).

"Служниця-пані" Найвідоміший твір італійського композитора Джованні Баттіста Перголезі. Першочергово опера була написана як комедійна вставка між діями "серйозної" опери для розваги глядачів. У центрі комедії - образ симпатичної розумниці-служниці, яка зуміла закохати в себе свого хазяїна. Ця невелика одноактна опера сповнена веселощів, чарівних мелодій і дарує слухачам чудовий настрій.

Оперні вистави відбуваються у концертному виконанні, яке передбачає розташування усіх виконавців, зокрема і музикантів оркестру на сцені.


Диригенти: Іван Чередніченко
Концертна організація: Львівський Національний академічний театр опери та балету ім.С. Крушельницької
Джерело: Збруч.eu 



Інші:

Симфонічний оркестр львівської філармонії виступить на фестивалі "Українська весна" у Стокгольмі
Прем’єра в Україні: «Листи до друзів» Гії Канчелі
5-7 травня в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського відбудеться третій Skoryk FEST
У Київській опері покажуть унікальний балет, де танець створює музику
Оголошено імена переможців конкурсу “Стежками Каменяра”
Львівська національна опера презентує нову виставу-трейлер для сімейного перегляду — «Гра в оперу»
Травень емоцій у Львівському органному залі
Травнева афіша Національної опери України
Травень у Національній філармонії
29 квітня у світі відзначається Міжнародний день танцю
Музика, яка надихає. Звук, що дихає життям
44-й фестиваль "Віртуози": класика, прем’єри та магія живого виконання
Вокальний травень у Львівському органному залі та Музею Соломії Крушельницької
Зіркові прем'єри та зіркові колаборації «Київської камерати» у травні
План-календар фестивалю "Київські музичні прем’єри-2025"
На 5 Фестивалі сучасної драми представлять 9 нових п’єс
Фестивалю «Київські музичні прем’єри-2025» - бути!
Маестро Хобарт Ерл запрошує на перший весняний концерт
Композитор Олександр Родін відкриє виставку своїх картин в Оперному театрі
KharkivMusicFest-2025 відкривається концертами надії: "Коди відродження" звучатимуть у Харкові
Молоді піаністи з усієї України змагалися у Львові за звання кращих
Запрошуємо провести останні вихідні квітня разом із Національною філармонією України!
«ТГШ. Подорожу часі». Світова прем’єра опери-кабаре
Мистецтво гри з оркестром
У Львові відбудеться найбільша джазова подія весни — фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2025
21 квітня день пам'яті Зої Гайдай (1902-1965 рр.)
Великдень у Львівському органному залі — музика світла, затишку й віри в найкраще
Музика Великодня лунатиме в Одеській опері
20 квітня у Національній опері виступить знаменитий баритон Віталій Білий
75 років потому: Світова прем'єра Фортепіанного концерту Вериківського відбудеться в Органному залі
VIVA, PUCCINI! BRAVO, PUCCINI!
Внаслідок ракетного удару Росії по Сумах загинула артистка оркестру театру ім. М. Щепкіна і викладачка Олена Когут
Вечір балетів від митців «Київ Модерн-балету»
У Львівському органному залі відбудеться вечір литовської музики 11 квітня виступить Камерний оркестр Святого Христофора з Литви
Львівська національна опера представить премʼєру балету "Соляріс" Олександра Родіна за відомим романом Станіслава Лема
Закарпатська обласна філармонія запрошує на вечір музики видатного чеського композитора епохи романтизму Антоніна Дворжака
Тиждень музичної терапії у Львівському органному залі
Ростислав Карандєєв став новим керманичем «Дніпро Опера»
Благодійний концерт «НАДІЯ МИРУ»
Згадаємо Ярослава Верховинця
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
100910_040.jpg