Новий вимір фестивального руху в Україні! | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Новий вимір фестивального руху в Україні!
Драган Мирослав
Пірієв Олександр Валерійович
Рапіта Оксана
Львівський камерний оркестр
Ансамбль
Христенко Станіслав
Скорик Мирослав Михайлович
Станкович Євген Федорович
Новий вимір фестивального руху в Україні!
Із 14 по 29 березня триватиме Міжнародний KharkivMusicFest
15 березня 2018, четвер
Поширити у Facebook

Мета фестивалю показати, якою різною може бути класична музика: джазовою чи авангардною, виконаною у жанрі комедійного музичного-шоу чи такою, що звучить наживо у... торгових центрах, на ринку, в аеропорту, на вокзалі чи навіть у метро. З 7 концертів у 3-х залах: Харківській опері (великий і малий зали) та філармонія) — можна знайти щось для себе. У програмі — симфонічні твори українських, європейських, американських композиторів у виконанні солістів і диригентів світового рівня з Австрії, Німеччини, Польщі, США та України.+

Нагадаємо, Харків — «колиска» чудової сімки видатних піаністів різних епох: Миколи Лисенка, Володимира Крайнєва, Олександра Зілоті, Федора Якименка, Сергія Борткевича, джазового піаніста Даниїла Крамера та Станіслава Христенка. Останній, як наймолодший представник харківської фортепіанної традиції і є ініціатором та арт-директором KharkivMusicFestу.

Звучатиме велика кількість української музики у виконанні молодих музикантів, які перед деякими виступами звертатимуться до присутніх: розповідатимуть про музику, яку за мить гратимуть. Адже надважлива місія KharkivMusicFest — просвітницька. Фестивалем започатковано низку освітніх програм. Під час його проведення заплановано серію лекцій — і не у музичних, а саме у загальноосвітніх школах: лекція-концерт для дітей, що мають вади зору у спеціальному навчально-виховному комплексі ім. В. Короленка, лекція-презентація для дітей 2-х-6-ти років у центрі для дошкільнят, лекція-концерт для студентів медуніверситету. Відвідування ДМШ Харкова та області — у Первомайську, Краснограді, Лозовій, Люботині тощо, з майстер-класами та відкритими репетиціями для школярів.

Нині з українських піаністів С.Христенко має найбільший гастрольний графік, зокрема виступає в таких екзотичних країнах як: Мексика, Пуерто-Рико, Корея. На свій фестиваль піаніст також запросив успішних і багато подорожуючих світом музикантів. Наприклад, відкриє фестиваль 14 березня концерт «З Нового світу» за участю одного з провідних піаністів нашого часу, який народився у Вірменії, але вже понад 25 років живе у США — Сергія Бабаяна.

Ще один концерт-сенсація відбудеться 20 березня. Вперше у Харкові виступить всесвітньовідомий епатажний тандем скрипаля Олексія Ігудесмана та піаніста Хьянг-Кі Джу з Австрії з програмою: IGUDESMAN & JОО: UpBeat (ці музиканти мають 18 мільйонів переглядів на YouTube: Ігудесман сполучає непримиренні способи гри на скрипці, а Джу препарує фортепіано). Блискучі пародії, віртуозна техніка, акробатично-музичні трюки, танцюючі оркестранти Симфонічного оркестру ХНАТОБ ім. Лисенка, знаменитий «Турецький марш», зіграний в мажорі і з єврейським колоритом, Моцарт в режимі «швидкого перемотування», Рахманінов, Дунаєвський, Бетховен, Бах, Вівальді в компанії Джона Леннона, Пола Маккартні, Еріка Кармена з ірландськими та шотландськими народними танцювальними мелодіями. А головне: ці руйнівники усіляких канонів примушують публіку здригатися від гомеричного реготу і тривалих овацій. Бо у них така місія: розвеселити меломанів всіх мастей.

Перераховувати колективи, з якими Станіслав Христенко співпрацював як соліст, можна довго. Вперше в історії Україні 28 найкращих музикантів, що грають на скрипці, альті, віолончелі, контрабасі, гобої, органі, клавесині, фортепіано, саксофоні з Києва, Харкова, Одеси, Львова, Дніпра, Чернівців, Хмельницького та Івано-Франківська об’єднаються для спільного концерту, присвяченого дню народження І.С. Баха — 21 березня. «Оркестр солістів KharkivMusicFest» — втілення в життя європейської традиції від її засновників Артуро Тосканіні і Клаудіо Аббадо. Це буде один із наймасштабніших всеукраїнських проектів класичної музики за 27 років незалежності!

До речі, С.Христенко створив ще один камерний оркестр Nova Sinfonietta, який перший у світі грає виключно з планшетів — без використання друкованих нот. Цей прогресивний недержавний оркестр (єдиний на сьогодні колектив такого роду в Харкові) спеціалізується насамперед на виконанні сучасної музики, а також залученні молодіжної та прогресивної аудиторії до музики, що виконується на акустичних музичних інструментах.
Під час концерту Bach to now 25 березня вони виконають три концерти для фортепіано з оркестром: Баха, Ґласса та Макміллана, де твори Баха будуть протиставлені музиці XXI ст. Соліст Станіслав Христенко, що має престижне звання Steinway Artist, у цій програмі, крім диригування і соло на роялі — гратиме ще й на... барабані.

У свій ювілейний рік на KharkivMusicFest з авторською джазовою програмою завітає і автор безсмертної «Мелодії» — Мирослав Скорик. Унікальність цього проекту «Мирослав Скорик у стилі jazz» полягає в тому, що маестро завжди сам диригує її! 27 березня за допомогою блискучого львівського фортепіанного дуету Мирослава Драгана і Оксани Рапіти і камерного оркестру «Академія» (Львів), що вперше відвідає Харків.

Ще один концерт-сюрприз відбудеться 29 березня. Програму з творів видатних українських та польських композиторів трьох століть — XIX, XX та XXI — Є. Станковича (його концерт для альта з оркестром № 2 вперше прозвучить у Харкові), Ф. Шопена і В. Лютославського — виконають народжені у Харкові лауреати міжнародних конкурсів Регіна Черничко (фортепіано, Німеччина) та Михайло Захаров (альт, Австрія) у супроводі симфонічного оркестру Харківського театру опери і балету під керівництвом видатного польського диригента, професора Академії музики в Кракові, керівника кафедри диригування Академії музики в Варшаві — Томаша Бугая.

KharkivMusicFest — це ще й низка спецпроектів: від святкування усім Харковом дня народження Йоганна Себастьяна Баха (333 роки) до розмальованих місцевими художниками та дизайнерами піаніно. Отже, новий для нашої країни фестиваль — це також і новий формат, погляд, підхід і вимір фестивального руху в Україні. А відтак на фестивальній мапі України з’являється ще одна КУЛЬТтуристична точка.


Автор: Ольга Стельмашевська
Колективи: Львівський камерний оркестр "Академія", Ансамбль "Рикошет"
Виконавці: Мирослав Драган, Олександр Пірієв, Оксана Рапіта
Диригенти: Станіслав Христенко
Композитори:Мирослав Скорик, Євген Станкович
Концертний зал: Великий зал Харківського академічного театру опери і балету ім. М.В. Лисенка
Конкурс (фестиваль): Міжнародний музичний фестиваль "KharkivMusicFest"
Джерело: Газета День



Інші:

Прем’єра в Україні: «Листи до друзів» Гії Канчелі
5-7 травня в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського відбудеться третій Skoryk FEST
У Київській опері покажуть унікальний балет, де танець створює музику
Оголошено імена переможців конкурсу “Стежками Каменяра”
Львівська національна опера презентує нову виставу-трейлер для сімейного перегляду — «Гра в оперу»
Травень емоцій у Львівському органному залі
Травнева афіша Національної опери України
Травень у Національній філармонії
29 квітня у світі відзначається Міжнародний день танцю
Музика, яка надихає. Звук, що дихає життям
44-й фестиваль "Віртуози": класика, прем’єри та магія живого виконання
Вокальний травень у Львівському органному залі та Музею Соломії Крушельницької
Зіркові прем'єри та зіркові колаборації «Київської камерати» у травні
План-календар фестивалю "Київські музичні прем’єри-2025"
На 5 Фестивалі сучасної драми представлять 9 нових п’єс
Фестивалю «Київські музичні прем’єри-2025» - бути!
Маестро Хобарт Ерл запрошує на перший весняний концерт
Композитор Олександр Родін відкриє виставку своїх картин в Оперному театрі
KharkivMusicFest-2025 відкривається концертами надії: "Коди відродження" звучатимуть у Харкові
Молоді піаністи з усієї України змагалися у Львові за звання кращих
Запрошуємо провести останні вихідні квітня разом із Національною філармонією України!
«ТГШ. Подорожу часі». Світова прем’єра опери-кабаре
Мистецтво гри з оркестром
У Львові відбудеться найбільша джазова подія весни — фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2025
21 квітня день пам'яті Зої Гайдай (1902-1965 рр.)
Великдень у Львівському органному залі — музика світла, затишку й віри в найкраще
Музика Великодня лунатиме в Одеській опері
20 квітня у Національній опері виступить знаменитий баритон Віталій Білий
75 років потому: Світова прем'єра Фортепіанного концерту Вериківського відбудеться в Органному залі
VIVA, PUCCINI! BRAVO, PUCCINI!
Внаслідок ракетного удару Росії по Сумах загинула артистка оркестру театру ім. М. Щепкіна і викладачка Олена Когут
Вечір балетів від митців «Київ Модерн-балету»
У Львівському органному залі відбудеться вечір литовської музики 11 квітня виступить Камерний оркестр Святого Христофора з Литви
Львівська національна опера представить премʼєру балету "Соляріс" Олександра Родіна за відомим романом Станіслава Лема
Закарпатська обласна філармонія запрошує на вечір музики видатного чеського композитора епохи романтизму Антоніна Дворжака
Тиждень музичної терапії у Львівському органному залі
Ростислав Карандєєв став новим керманичем «Дніпро Опера»
Благодійний концерт «НАДІЯ МИРУ»
Згадаємо Ярослава Верховинця
«Кращі мюзикли»
      © 2008-2025 Music-review Ukraine