З 6 по 10 вересня у Львові відбудеться фестиваль німецького Фонду Міхаеля Стріхаржа | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
  З 6 по 10 вересня у Львові відбудеться фестиваль німецького Фонду Міхаеля Стріхаржа
З 6 по 10 вересня у Львові відбудеться фестиваль німецького Фонду Міхаеля Стріхаржа
29 серпня 2019, четвер
Поширити у Facebook

З 6 по 10 вересня у Львові відбудеться фестиваль німецького Фонду Міхаеля Стріхаржа – 2. Saison of Michael Stricharz foundation Dall‘Arco Hamburg in Ukraine 2019, присвячений юним музикантам.




Цей фестиваль щорічний і проводиться кожного року в іншому місті України. В програмі цьогорічного - фінали 4-х конкурсів Фонду: на присудження «Стипендій Фонду Міхаеля Стріхаржа - скрипка, альт, віолончель»; XVIII конкурсу молодих виконавців - Перший Гонорар» (скрипка і фортепіано); «Європа музична» в чотирьох інструментальних номінаціях; «IV конкурсу для молодих оперних співаків - премія імені Ріхарда Вагнера (для чоловічих голосів) і премія «Корона Баварії» (для жіночих голосів)».

Під час останнього вперше в Україні відбудеться урочисте вручення Міжнародної премії імені Джузеппе Верді відомому українському оперному співакові Миколі Шуляку. 10 вересня відбудеться відкритий майстер-клас професора Міхаеля Стріхаржа для молодих скрипалів в музичній школі №2 ім. Миколи Колесси, яка відмічає своє 80-ти річчя.



Наскільки престижно отримати стипендії Фонду Стріхаржа, стає зрозуміло, коли читаєш творчу біографію пана Міхаеля. Він - видатна особистість у світі європейської культури, скрипаль і педагог, який народився у Відні в будинку на площі Karlsplatz, під яким покоїться прах великого скрипаля і композитора Антоніо Вівальді. В родинній площині у Міхаеля Стріхаржа є ще одна цікава музична лінія: одна з його невісток, дружина молодшого сина - з відомої старовинної, шляхетної гамбурзької родини Бартольді, яка була заприязнена з родиною великого композитора Фелікса Мендельсона і прізвище яких Бартольді було додане до імені Фелікса Мендельсона.



Сам Стріхарж виріс у Львові, навчався у Львівській музичній школи ім. Соломії Крушельницької (в стінах якої цьогоріч, фестиваль відбуватиметься 6, 7, 8 вересня), Львівській і Новосибірській консерваторіях. По закінченню Львівської - отримав разом із дипломом посвідчення Почесного Студента консерваторії, ставши однією з трьох персон за всю історію закладу, удостоєних цієї відзнаки. Після виїзду на Захід навчався в аспірантурі у всесвітньовідомого легендарного скрипаля XX століття Хенрика Шерінга, неодноразово грав з ним у великих європейських турне.



Міхаель Стріхарж довгі роки був ведучим музикантом, концертмейстером і солістом найвагоміших європейських камерних і симфонічних оркестрів - Стокгольмської Королівської Філармонії, Рейнського Камерного Оркестру в Кельні, Камерного Оркестру «Європейські Солісти Люксембургу», Вагнерівського Фестивального Оркестру в Байройті, Гамбурзької Національної Філармонії, Гамбурзької Національної Опери. Довголітній професор класу скрипки Академії Музики в Гамбургу, постійний учасник найбільших світових фестивалів у Зальцбургу, Единбурзі, Лондоні, Відні, Стокгольмі, Берліні, Парижі, Токіо, Празі, Варшаві, Буенос-Айресі, Мехіко-Сіті, Ріо-де-Жанейро, Сантьяго-де-Чилі, Байройті, Шлезвіг-Гольштайні, Обераммергау. Як першому в історії інструменталісту зі Східної Європи і єдиному до сьогоднішнього дня з України, - Стріхаржу була надана честь бути запрошеним до участі в найпрестижнішому фестивалі нашого часу - Вагнерівському Фестивалі в Байройті, що є найвищим відзначенням для музиканта на Заході і з яким він співпрацював протягом 30-и років. Так само він був першим і єдиним до сьогодні музикантом з України, учасником найстарішого фестивалю у світі (заснованого в 1634 році) - Сакральної Музики в Обераммергау, в якому кілька років був концертмейстером фестивального оркестру.



Тісна творча співпраця і особисті приватні контакти зв’язали пана Стріхаржа із легендарними особистостями. Диригентами - Карлом Бьомом, Гербертом фон Караяном, Юджином Орманді, Крістофом фон Дохнані, Клаудіо Аббадо, Вольфгангом Завалішем, Карлосом Кляйбером, Джеймсом Левайном, Даніелем Баренбоймом; композиторами - Луіджі Ноно, Вернером Хенце, Хельмутом Ляхенманном, Альфредом Шнітке, Софією Губайдуліною, Кшиштофом Пендерецьким, Лерою Ауербах; виконавцями - Ієгуді Менухіним, Володимиром Горовцем, Натаном Мільштейном, Мстиславом Ростроповичем, Артуро Бенедетті Мікеланджелі, Рудольфом Серкіним, Артуром Рубінштейном, Анна-Софі Муттер, Мартою Аргеріх, Вадимом Рєпіним, Максимом Венгеровим, Захаром Броном; вокалістами - Марією Каллас, Джузеппе ді Стефано, Миколою Гяуровим, Міреллою Френі, Дітріхом Фішер-Діскау,
Монсеррат Кабальє, Пласідо Домінго.

Міхаель Стріхарж регулярно запрошується, як голова і член журі міжнародних конкурсів по всьому світу - від Південної Америки, Західної і Східної Європи до країн Азії і Далекого Сходу, проводить численні майстер-класи. За видатні заслуги в розвитку європейської культури і за великий вклад в розвиток і поглиблення міждержавних культурних зв‘язків Міхаель Стріхарж удостоєний вищих державних цивільних і культурних орденів Німеччини, Франції, Англії, Польщі, Туреччини, України і Республіки Казахстан в ступенях - Кавалер, Офіцер, Командор, є лауреатом Міжнародної премії в галузі мистецтва і культури Olympus за 2005 рік, обраний Дійсним Членом (академіком) Міжнародної Академії Наук і Мистецтв ООН в Нью-Йорку, Почесним Професором і Почесним Доктором національних університетів і музичних академій Польщі, України і Республіки Казахстан. Також з 2015 року є Почесним Членом Львівської Національної філармонії і Львівської Національної Опери ім. Соломії Крушельницької. В 2018 році обраний Почесним Президентом камерного оркестру «Кантабіле» Волинської філармонії в Луцьку.

Завдяки цим досягненням, багаторічним зв’язкам і співтворчості, досвіду і таланту Міхаель за всі роки діяльності з Німеччини в Україну зміг надати стипендії 50 талановитим дітям. Започаткував же ці національні і міжнародні юнацькі конкурси для молодих скрипалів, піаністів, струнних квартетів і вокалістів ще в 1992 році - перші в незалежній Україні. З того часу вони відбулися вже 17 разів.


Навчальний заклад: Львівська середня спеціальна музична школа-інтернат ім. С. Крушельницької



Інші:

Симфонічний оркестр львівської філармонії виступить на фестивалі "Українська весна" у Стокгольмі
Прем’єра в Україні: «Листи до друзів» Гії Канчелі
5-7 травня в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського відбудеться третій Skoryk FEST
У Київській опері покажуть унікальний балет, де танець створює музику
Оголошено імена переможців конкурсу “Стежками Каменяра”
Львівська національна опера презентує нову виставу-трейлер для сімейного перегляду — «Гра в оперу»
Травень емоцій у Львівському органному залі
Травнева афіша Національної опери України
Травень у Національній філармонії
29 квітня у світі відзначається Міжнародний день танцю
Музика, яка надихає. Звук, що дихає життям
44-й фестиваль "Віртуози": класика, прем’єри та магія живого виконання
Вокальний травень у Львівському органному залі та Музею Соломії Крушельницької
Зіркові прем'єри та зіркові колаборації «Київської камерати» у травні
План-календар фестивалю "Київські музичні прем’єри-2025"
На 5 Фестивалі сучасної драми представлять 9 нових п’єс
Фестивалю «Київські музичні прем’єри-2025» - бути!
Маестро Хобарт Ерл запрошує на перший весняний концерт
Композитор Олександр Родін відкриє виставку своїх картин в Оперному театрі
KharkivMusicFest-2025 відкривається концертами надії: "Коди відродження" звучатимуть у Харкові
Молоді піаністи з усієї України змагалися у Львові за звання кращих
Запрошуємо провести останні вихідні квітня разом із Національною філармонією України!
«ТГШ. Подорожу часі». Світова прем’єра опери-кабаре
Мистецтво гри з оркестром
У Львові відбудеться найбільша джазова подія весни — фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2025
21 квітня день пам'яті Зої Гайдай (1902-1965 рр.)
Великдень у Львівському органному залі — музика світла, затишку й віри в найкраще
Музика Великодня лунатиме в Одеській опері
20 квітня у Національній опері виступить знаменитий баритон Віталій Білий
75 років потому: Світова прем'єра Фортепіанного концерту Вериківського відбудеться в Органному залі
VIVA, PUCCINI! BRAVO, PUCCINI!
Внаслідок ракетного удару Росії по Сумах загинула артистка оркестру театру ім. М. Щепкіна і викладачка Олена Когут
Вечір балетів від митців «Київ Модерн-балету»
У Львівському органному залі відбудеться вечір литовської музики 11 квітня виступить Камерний оркестр Святого Христофора з Литви
Львівська національна опера представить премʼєру балету "Соляріс" Олександра Родіна за відомим романом Станіслава Лема
Закарпатська обласна філармонія запрошує на вечір музики видатного чеського композитора епохи романтизму Антоніна Дворжака
Тиждень музичної терапії у Львівському органному залі
Ростислав Карандєєв став новим керманичем «Дніпро Опера»
Благодійний концерт «НАДІЯ МИРУ»
Згадаємо Ярослава Верховинця
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
«International Art Award Wolfgang Amadeus Mozart» - метру львівських диригентів Юрію Луциву.jpg