На День Києва у столиці звучатиме класика | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
На День Києва у столиці звучатиме класика
Національний заслужений академічний український народний хор імені Г.Г. Верьовки
Станкович Євген Федорович
На День Києва у столиці звучатиме класика
25 травня 2013, субота
Поширити у Facebook

У столиці презентували програму святкування Дня КиєваЦьогорічна програма святкування Дня столиці та Дня Києва здивує гостей та мешканців столиці новими цікавими творчими проектами, культурно-мистецькими, спортивними і різноманітними святковими акціями.

Так, вперше однією із локацій святкування Дня Києва визначено територію Історико-архітектурної пам’ятки-музею «Київська фортеця», за адресою: вул. Госпітальна, 24-А, де відбудеться концертна програма за участю духових оркестрів.

Крім того, на Співочому полі Печерського ландшафтного парку відбудеться фольк-опера «Коли цвіте папороть» видатного українського композитора Євгена Станковича за участю Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Г. Верьовки. У постановці задіяні оркестрова та балетні групи колективу.

Також у рамках відзначення Дня Києва відбудеться мистецький проект «Андріївський узвіз та Монмартр – культурні побратими». Метою проекту є відтворення атмосфери творчого вуличного свята на французький класичний манер, презентація української та європейської культури. Протягом двох днів усі охочі зможуть поринути у мистецьку атмосферу театру, музики та образотворчого мистецтва.

Юні кияни відзначатимуть свято у парку імені Тараса Шевченка. Близько 300 осіб – учні Дитячої академії мистецтв, Державної художньої середньої школи ім. Т.Г.Шевченка, шкіл мистецтв, будинків, палаців і центрів дитячої та юнацької творчості, віком від 10 до 17 років проведуть мистецьку акцію – арт-пленер «Тарас Шевченко. Молодий погляд».

За підсумками арт-пленеру журі визначить найкращі роботи, а учасники отримають цінні призи. Крім того, обрані твори юних художників у березні 2014 року будуть представлені в Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» на виставці творчих робіт, присвяченій 200-річчю від дня народження Великого Кобзаря.

На Софійській площі у рамках художнього проекту "Великий, славний, вічний Київ!" 25 травня о 19:00 відбудеться концертна програма класичної музики "До України повернуся". Кияни та гості міста зможуть безкоштовно послухати концерт класичної музики за участю провідних зірок класичної сцени. Після завершення концерту о 21:00 відбудеться проекційне 3D-шоу з віртуальними перетвореннями, присвячене знаменній даті - 1025-річчю Хрещення Київської Русі.

У музеях міста відбудуться «Дні відкритих дверей». Протягом святкових днів усі охочі зможуть безкоштовно відвідати муніципальні музеї.

Спеціально для туристів, що завітають до Києва 25 та 26 травня, відбуваимуться безкоштовніпішохідні тематичні екскурсії Києвом за наступними маршрутами: «Секретний Київ», «Михайлівська Гірка», «Дворики Києва», а також перші мультиспортивні туристські перегони.

Поряд з новими проектами у столиці відбуватимуться вже традиційні святкові заходи.

Так, на Оболонську набережну запрошують поціновувачів сучасного мистецтва. Там відбудетьсямолодіжна концертна програма та шоу феєрверків із лазерними спецефектами.

Для прихильників хорового мистецтва на Співочому полі Печерського ландшафтного парку відбудеться фольклорно-мистецьке свято «Пишаюсь Києвом своїм, його людьми, його красою», в якому візьмуть участь аматорські хорові колективи столиці, Київської області та регіонів України.

Також на Площі Зірок, що на вул. Хрещатик, біля Пасажу відбудеться встановлення Почесних зірок. Цього року зірковими номінантами були визначені: Герой України, художній керівник Національного заслуженого академічного народного хору України ім. Г.Верьовки Анатолій Авдієвський та легенда українського футболу – Андрій Шевченко.

У концертних залах Києва відбуватимуться концерти академічного класичного музичного мистецтва у рамках традиційного Міжнародного фестивалю «Музичні прем’єри сезону».

Загалом у святкові дні у комунальних закладах культури відбудеться понад 80 культурно-мистецьких заходів.


Колективи: Національний заслужений академічний український народний хор імені Г.Г. Верьовки
Композитори:Євген Станкович
Конкурс (фестиваль): Фестиваль "Музичні прем'єри сезону"
Джерело: КИЇВСЬКА МДА



Інші:

Другий сезон національного благодійного проєкту "ОДА СТІЙКОСТІ" відкриє концерт у Хмельницькому
Хор “Гомін” і TEATR.org.ua передали 25 автомобілів ЗСУ
У Хмельницькому відбудеться прем'єра культурно-благодійного проєкту "Ода стійкості"
У Києві презентували повну версію рок-опери "Міф про козака Василя Сліпака"
Мар’яна Мазур, солістка Львівської опери перемогла на Міжнародному конкурсі у Польщі
КНИЖКОВИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ФУНДАМЕНТ: ІСТОРІЇ ПРО КУЛЬТУРУ»
У Хмельницькому відкрилась масштабна виставка «Слава Героям! Хмельниччина»
Презентовано трейлер документального фільму «ЛІНІЯ ВОГНЮ»
Фінальний концерт Конкурсу композиторів “Bruno Maderna” 2025
Продовжується прийом творів на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2026 року
У Чернігові пройде перший Всеукраїнський музичний фестиваль «BRAMA CLASSIC»
Про що мовчать "Співаючі": Львівська опера відзначає 125-ліття виставкою Сергія Савченка
Музей Соломії Крушельницької запрошує на презентацію цифрової платформи
У Херсоні відкриють музей, присвячений роботі театру
У Полтаві пройде концерт польської музики
Вечір камерної музики
У Харкові протягом трьох днів для поранених захисників грав молодіжний оркестр
«Київська камерата» і вечір музики Астора П’яццолли
Конкурс на здобуття премії імені Л. М. Ревуцького у 2026 році
83 учасники Конкурсу молодих вокалістів імені Василя Сліпака: реєстрацію завершено!
«Олександр Мурашко. Кольорові модуляції»
Запрошуємо вас на відкриття виставки графічних шедеврів
«Акорди української душі»
Відкриття виставки «Слава Героям! Хмельниччина»
У Кіровоградській обласній філармонії готуються до відкриття нового концертного сезону
Військові на сцені: новий досвід, нові знання, нові виклики
Фестиваль "Bandura Today" відбудеться у Житомирі 22 жовтня
На Рейтарській відкриється нова галерея «без назви»
Національний академічний духовий оркестр України запрошує на СВІТОВУ ПРЕМ’ЄРУ!
Свято польської культури - «Веселка Полісся»
Від ідеї до сцени: у столиці представлять результати Лабораторії мюзиклу
«Акт спостереження»
«Запорожець за Дунаєм» в Одеській опері: новий погляд
«Київські солісти» відмітять ювілей на сцені
Львівська національна опера відзначає 125-річчя Ювілейний рік: історія, мистецтво та сучасні сенси
ХХ Дні польського кіно
Оперна студія НМАУ
Оперний театр Дніпра розширює партнерство із європейськими колегами
Найкращого хориста шукають на Рівненщині: ОДА оголосила конкурс на премію імені Федора Гощука
У житомирському драмтеатрі призначили тимчасового керівника
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
209.jpg