Новина |
|
|
|
|
Притча про Добро і Зло
«Калинова сопілка» - новинка в афіші Національного театру ім. І. Франка, яку митці презентують 18-20 липня на Камерній сцені
Сьогодні
Поширити у Facebook
Вистава «Калина сопілка» – це сценічне прочитання повісті видатної української письменниці Оксани Забужко, в якій поєднуються глибока людська драма, фольклорні образи, тема памʼяті, втрати та звʼязку між поколіннями.
Постановку здійснила режисерка Валентина Єременко-Ворожбіт, яка вже неодноразово працювала з сучасною українською драматургією.
Вистава розповідає історію родини, що змушена пройти крізь пекло втрати, шукаючи відповіді на найболючіші питання. Це драма батьків, чиє життя змінилося назавжди після того, як вони втратили обох доньок. Батьки блукають лабіринтами власних спогадів, намагаючись віднайти ту невидиму межу, що розділила їхнє минуле і нестерпне теперішнє…
Основою повісті «Казка про Калинову сопілку» Оксани Забужко є розповідь про старовинну українську трагедію роду, про Добро і Зло. Основою твору є й біблійний сюжет про Авеля та Каїна і народні казки й балади про калинову сопілку, і вірш Ліни Костенко “Калинова сопілка”, і літературна казка Б.Грінченка, Л.Шияна та ін.
За сюжетом, у сім’ї Василя та Марії народилася дівчинка з місяцем на лобі: Ганна – панна. Матір бажає щастя доньці, бо сама вийшла заміж за свого Василя “на зло” своєму батькові, який не погодився віддати її заміж за коханого.
Народження другої дівчинки-мізиночки, яку назвали Оленкою. Василь тішився та грався лише з Оленкою, а Марія пишалася своєю Ганною, навіть люди казали: “Дідова дочка й бабина дочка”.
Дівчатка дорослішають і ворожнеча між ними зростає. Ганна-панна заздрила Оленці, особливе загострення стало відчутним після сватання Дмитра до Оленки.
Настає неділя – останній день дівування Оленки. Заздрість не дає спокою Ганні, тому вона кличе сестру до лісу…
По селу розходяться чутки про зникнення Олени. Минув час, у селі стали забувати про дочку діда. Аж тут прийшла чумацька валка, і розповів один чумак про сопілку, що вирізав з калини у лісі. Коли хлопець притис сопілку до губ, то вона жалібним голосом повідомила про страшний злочин Ганни.
Ганна посміхаючись зізнається у скоєному. Коли послали по залогу, щоб взяти дівчину в бійницю та закувати в пута, то в хаті не було нікого, лише на підлозі лишився слід, ніби смоляним віхтем черкнуло. Зникла бабина дочка…
НАД ВИСТАВОЮ ПРАЦЮВАЛИ:
Валентина Єременко-Ворожбіт режисерка
Яна Поцелуй - помічниця режисерки
Ярослава Сидоренко - художниця-постановниця, художниця по костюмах
Анна Духовична - асистентка художниці-постановниці, художниці по костюмах Сергій Пантюшенко/Сергій Невгадовський - художник по світлу
Павло Наталушко/Олександр Пліса - звукорежисер
Андрій Шашкєєв - інженер звукозапису.
ДІЙОВІ ОСОБИ ТА ВИКОНАВЦІ:
Тамара Антропова/Інна Капінос – Мати
Сергій Калантай/Ярослав Гуревич – Батько
Тетяна Кришталь/Дар'я Легейда – Ганна
Аліна Підгорна/Анастасія Рула – Олена
Валерій Величко/Дмитро Яковенко – Дмитро
Володимир Абазуполо/Павло Москаль – Батько Марії, чумак, пан-отець
Віра Зінєвич/Леся Липчук– Прочанка
Анастасія Чумаченко/Анастасія Яковенко – Дівчина
Олена Івасіва-Фусенко/Ірина Мельник – Молодиця .





|