Найцікавіші події тижня в житті Музичної України 7 – 13 березня 2016 р. | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Найцікавіші події тижня в житті Музичної України 7 – 13 березня 2016 р.
Полуденний Артем
Приймак Соломія
Сікорська Наталія Валеріївна
Камерний оркестр Collegium Musicum Orchestra
Скорик Мирослав Михайлович
Найцікавіші події тижня в житті Музичної України 7 – 13 березня 2016 р.
7 березня 2016, понеділок
Поширити у Facebook

Прихід весни ми вже яскраво відчуваємо, коли виходимо на вулицю, у різних куточках України. Але і відчувається прихід весни у найкращих концертних залах. Цього тижня на вас чекає безліч цікавих легко-весняних заходів.

Особлива увага, звісно, до жінок, і безліч концертів присвячено саме жіночій половині населення.

Також цього тижня у кожному місті відзначатиметься день народження нашого Кобзаря. Тож пропоную детальніше розглянути наші події:

Понеділок, 7 березня, 19.00
Локація – Національна філармонія України
Подія – «Вам, любі жінки!» Френк Сінатра

Більше півстоліття його голос зачаровував усіх слухачів. Це співак, шоумен, актор і просто зірка неабиякого масштабу. Він – легенда американської культури, без якої важко уявити розвиток вокальної джазової музики. Після його смерті деякі журналісти писали: «До біса календар. День смерті Сінатри – кінець ХХ ст.», хоча співак помер у 1998 році. Окрім 9 премій «Греммі» він ще став володарем «Оскару» та інших нагород. Так, мова йде про оксамитовий голос Америки ХХ ст. – про Френка Сінатру.

Цього вечора на сцені Національної філармонії прозвучать безсмертні хіти з репертуару співака-легенди, багато з яких стали джазовими стандартами. Прозвучать і твори різних тогочасних композиторів (Д.Еллінгтона, К.Бейсі, А.Гамільтона, П.Руїса і т.д.), а також оригінальні твори самого Френка Сінатри у виконанні тенора Віталія Костенка у супроводі Національного академічного духового оркестру України під керівництвом Олексія Баженова.

Вам, любі жінки!

Вівторок, 8 березня, 18.00
Локація – Дім освіти і культури «Майстер клас»
Подія – «Гессе. Притчі»

Цього дня відбудеться цікаве дійство, яке поєднає у собі нову музику із театральною дією. Подія має другу назву – «Роздуми акторів і музикантів».

Це буде показ вистави Нового драматичного театру на Печерську «Гессе. Притчі» за творами Германа Гессе у музичному супроводі камерного ансамблю Sed Contra. Музику до цієї вистави написав київський молодий композитор Андрій Мерхель.

Основою вистави стали тексти притч, створені під час першої світової війни, та роздуми й думки письменника з творів різних часів. Музиканти у творчій взаємодії з акторами

Гессе. Притчі

Середа, 9 березня, 19.00
Локація – Львівська обласна філармонія
Подія – Перлини музичної Шевченкіани

Потужний запит з боку слухацької аудиторії міста традиційно щорічно надихав львівських артистів до виконання музичних творів на тексти Великого Кобзаря. У Львівській обласній філармонії відбудеться концертна програма, присвячені пам’яті Тараса Шевченка – «Перлини музичної шевченкіани». У виконанні Галицького академічного камерного хору (художній керівник та дириґент – народний артист України Василь Яциняк) прозвучать хорові твори на слова Тараса Шевченка, поезію Кобзаря декламуватиме народний артист України, лауреат шевченківської премії Богдан Козак.

Концерт допоможе краще відчути глибину і актуальність думок співця українського народу. У концерті звучатимуть композиції Ю.Алжнєва, Р. Демчишина, А. Кушніренка, В. Гущака, Л. Дичко, Б. Лятошинського, Г. Давидовського, М. Скорика. Концертна програма містить, окрім відомих львів’янам музичних творів, і низку першовиконань.


Четвер, 10 березня, 19.00
Локація – Львівська обласна філармонія
Подія – Два титани: Тарас Шевченко – Микола Лисенко

У Львові продовжуються музична Шевченкіана. Цього разу на концерті прозвучать твори, написані на тексти Кобзаря музичним кобзарем, засновником української професійної композиторської школи – Миколою Лисенком. Лисенко є автором неповторного циклу «Музика до «Кобзаря», що налічує 87 творів різних жанрів: солоспіви, вокальні ансамблі, хори та кантати.

У цей вечір прозвучать різні твори, що представляють кожен жанр із безцінного циклу Миколи Віталійовича. Виконавці:
Соломія Приймак – сопрано
Тетяна Вахновська – меццо-сопрано
Назар Лозинський – тенор
Назар Омельчук – бас

Державна академічна хорова капела «Дударик» (художній керівник – Народний артист України Микола Кацал)
Львівський муніципальний хор «Гомін» (художній керівник і дириґент – Руслан Ляшенко)
Молодіжний хор Львівського державного музичного училища ім. С.Людкевича «Дівочі мрії» (дириґент – Надія Поворозник)
Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії

За дириґентським пультом стоятиме київський маестро, нащадок Миколи Віталійовича – Микола Лисенко.

 Два титани: Тарас Шевченко – Микола Лисенко

Четвер, 10 березня, 20.00
Локація – Closer
Подія –Bugge Wesseltoft. Jazz.

До Києва завітає неймовірного рівня музикант. Важко сьогодні уявити європейський джаз без норвезького композитора і піаніста Буґґе Вессельтофта. Зірка скандинавського джазу зробила неймовірний прорив у співпраці музикантів двох різних світів – джазового та електронного. Яскравим зразком інтеграції електронної музики у джаз був спільний альбом Duo (2011) з німецьким діджеєм Херріком Шварцем.

–Bugge Wesseltoft. Jazz.

П’ятниця, 11 березня, 19.00
Локація – Національна філармонія України
Подія – Концерт симфонічної музики

Цього вечора у стінах філармонії звучатиме французька та німецька музика. В першому відділі запрошую вас до музичної подорожі Францією. Звучатиме музика двох великих французьких композиторів-романтиків Жоржа Бізе та Каміля Сен-Санса. Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України під батутою Романа Кофмана виконають фрагменти з музики до драми А.Доде «Арлезіанка» Ж.Бізе та Концерт №2 для фортепіано з оркестром Сен-Санса. Партію фортепіано виконає піаністка Анастасія Волчок, яка навчалася в Москві та Швейцарії.

У другому ж відділі концерту відбудеться музична подорож до Німеччини. Виконуватиметься Симфонія №3 Йоганеса Брамса. Третя частина симфонії Poco allegretto - це одна з найчуттєвіших і найпрекрасніших музичних зразків світової класики, яка вражає аж до сліз. Пропоную і вам отримати естетичний екстаз і катарсис.

Концерт симфонічної музики

Субота, 12 березня, 19.00
Локація – Київський будинок актора
Подія – Відкриття фестивалю «Франкофонія»

Романтика Парижу в музиці прекрасних композиторів від епохи бароко Франсуа Куперена до імпресіоністичної музики Клода Дебюссі та Моріса Равеля.

Унікальний та водночас зірковий склад виконавців вражає: Старовинні Віола да гамба в руках Олександра Хорольського та Поліни Захарян, мистецтво клавесину у виконанні Наталії Сікорської та бароковий гобой Олександра Кошелєва поєднається зі скрипкою Андрія Павлова та віолончеллю Артема Полуденного.

Додасть справжнього шарму яскрава оперна співачка Анна Коваль, а також такі відомих піаністи, як Роман Лопатинський, Валерія Шульга та Юліанна Румянцева.

Соковитою родзинкою концерту стане читання неперевершеної романтичної поезії Шарля Бодлєра у виконанні справжніх митців з Франції.

Франкофонія

Субота, 12 березня, 18.00
Локація – Львівська обласна філармонія
Подія – Андрій Гаврилов у Львові

Єдиний концерт в Україні, тільки у Львові легендарний піаніст і диригент Андрій Гаврилов!

Андрій Гаврилов є одним із найбільш неординарних піаністів сучасності. Поза сумнівом у фортепіанному мистецтві кінця ХХ – початку XXI століття він – явище світового масштабу. Андрій Гаврилов не любить, коли його називають піаністом. І не хоче чути на свою адресу комплімент «віртуоз». У його розумінні, піаніст – це слово, що нічого не говорить, це просто визначення людини, яка грає на фортепіано. А людина, яка присвятила себе якомусь виду мистецтва, – це артист, і він повинен підніматися над вузькими визначеннями.

Андрій Гаврилов був включений до числа найвидатніших виконавців XX століття, за версією групи «Філіпс». У 2000 р. його зарахували до «Золотої зали слави» (університет Кембридж).

У концерті прозвучать 2 клавірні концерти Баха: фа-мінор та ре-мінор, Три ноктюрни Ф.Шопена та Соната №8 С.Прокоф’єва.
За роялем – піаніст Андрій Гаврилов.
Оркестр – Камерний оркестр Collegium Musicum.
Дириґент – Іван Остапович.

За роялем – піаніст Андрій Гаврилов




Автор: Марта Галаджун
Колективи: Камерний оркестр Collegium Musicum Orchestra
Виконавці: Артем Полуденний, Соломія Приймак, Наталія Сікорська
Композитори:Мирослав Скорик
Концертна організація: Національна філармонія України, Національний портал академічної музики “Music-review Ukraine”, Львівська обласна філармонія
Концертний зал: Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України, Концертний зал Будинку актора, Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії



Інші:

Прем’єра в Україні: «Листи до друзів» Гії Канчелі
5-7 травня в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського відбудеться третій Skoryk FEST
У Київській опері покажуть унікальний балет, де танець створює музику
Оголошено імена переможців конкурсу “Стежками Каменяра”
Львівська національна опера презентує нову виставу-трейлер для сімейного перегляду — «Гра в оперу»
Травень емоцій у Львівському органному залі
Травнева афіша Національної опери України
Травень у Національній філармонії
29 квітня у світі відзначається Міжнародний день танцю
Музика, яка надихає. Звук, що дихає життям
44-й фестиваль "Віртуози": класика, прем’єри та магія живого виконання
Вокальний травень у Львівському органному залі та Музею Соломії Крушельницької
Зіркові прем'єри та зіркові колаборації «Київської камерати» у травні
План-календар фестивалю "Київські музичні прем’єри-2025"
На 5 Фестивалі сучасної драми представлять 9 нових п’єс
Фестивалю «Київські музичні прем’єри-2025» - бути!
Маестро Хобарт Ерл запрошує на перший весняний концерт
Композитор Олександр Родін відкриє виставку своїх картин в Оперному театрі
KharkivMusicFest-2025 відкривається концертами надії: "Коди відродження" звучатимуть у Харкові
Молоді піаністи з усієї України змагалися у Львові за звання кращих
Запрошуємо провести останні вихідні квітня разом із Національною філармонією України!
«ТГШ. Подорожу часі». Світова прем’єра опери-кабаре
Мистецтво гри з оркестром
У Львові відбудеться найбільша джазова подія весни — фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2025
21 квітня день пам'яті Зої Гайдай (1902-1965 рр.)
Великдень у Львівському органному залі — музика світла, затишку й віри в найкраще
Музика Великодня лунатиме в Одеській опері
20 квітня у Національній опері виступить знаменитий баритон Віталій Білий
75 років потому: Світова прем'єра Фортепіанного концерту Вериківського відбудеться в Органному залі
VIVA, PUCCINI! BRAVO, PUCCINI!
Внаслідок ракетного удару Росії по Сумах загинула артистка оркестру театру ім. М. Щепкіна і викладачка Олена Когут
Вечір балетів від митців «Київ Модерн-балету»
У Львівському органному залі відбудеться вечір литовської музики 11 квітня виступить Камерний оркестр Святого Христофора з Литви
Львівська національна опера представить премʼєру балету "Соляріс" Олександра Родіна за відомим романом Станіслава Лема
Закарпатська обласна філармонія запрошує на вечір музики видатного чеського композитора епохи романтизму Антоніна Дворжака
Тиждень музичної терапії у Львівському органному залі
Ростислав Карандєєв став новим керманичем «Дніпро Опера»
Благодійний концерт «НАДІЯ МИРУ»
Згадаємо Ярослава Верховинця
«Кращі мюзикли»
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
01.jpg