6 липня день пам'яті всесвітньо відомого італійського композитора Енніо Морріконе (1928-2020 рр.) | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
6 липня день пам'яті всесвітньо відомого італійського композитора Енніо Морріконе (1928-2020 рр.)
6 липня день пам'яті всесвітньо відомого італійського композитора Енніо Морріконе (1928-2020 рр.)
6 липня, неділя
Поширити у Facebook

Маестро був володарем кількох "Оскарів", який написав музику до понад 400 фільмів!

Енніо Морріконе народився в Римі 10 листопада 1928 року. У віці 14 років його прийняли в престижну консерваторію Святої Цецилії, де він отримав 3 дипломи – по класу труби (йшов по стопах батька, професійного трубача), а після, на превеликий подив своїх професорів, інструментування та композиції. У цій поважній школі класичної музики для студента з класу труби вважалося майже скандальним висловлювати бажання вивчати композицію.

Свої перші концертні твори написав наприкінці 1950-х років. Потім, на запрошення друга, влаштувався аранжувальником в RAI (Італійська телерадіокомпанія), де підписував перші партитури різними псевдонімами, такими як Ден Савіо і Лео Ніколс. За словами Морріконе, продюсери таким чином хотіли створити враження, що їхні фільми були зняті в Америці.

Морріконе, попри безумовну любов до класики, при написанні композицій до фільмів черпав натхнення з методів сучасної та експериментальної музики – таким чином, на початку своєї самостійної кар'єри в 1960-х композитор приєднався до Nuova Consonanza, асоціації, що займається просуванням сучасної музики в Римі.

Кар'єра під своїм ім'ям Морріконе почав в 1961 році з фільму "Фашист" режисера Лучано Сальче. За ним пішла світова популярність завдяки вестернам Серджіо Леоне, з яким Енніо ріс з дитинства у римському кварталі Трастевере і познайомився ще в початковій школі у 1937 році. Разом вони працювали над фільмами, які стали культовою класикою жанру: За жменю доларів, На декілька доларів більше, Хороший, поганий, злий, Одного разу на Дикому Заході та За жменю динаміту.

З 1960 року Морріконе написав композиції до більш, ніж 450 фільмів, працюючи з багатьма італійськими та міжнародними режисерами, зокрема Серджіо Леоне, Бернардо Бертолуччі, Джузеппе Торнаторе, Брайана Де Пальма, Романа Поланскі, Уоррена Бітті, Педро Альмодовара та Роланда Жоффе. Серед найвідоміших його фільмів (крім італійських вестернів): “Битва за Алжир”, “Сакко і Ванцетті”, “Новий кінотеатр “Парадізо”, “Легенда про піаніста”, " За свою довгу кар'єру Енніо Морріконе отримав й безліч нагород: "Золотий лев", вісім "Срібних стрічок" (премія Італійського синдикату кіножурналістів), п'ять BAFTA, сім кінопремій імені Давид ді Донателло, три "Золотих глобуси", одна премія "Ґреммі" і одна премія від Європейської кіноакадемії. Крім почесного "Оскара" у 2003 ("за чудовий та багатогранний внесок в мистецтво музики до фільмів") і п'яти номінацій, композитора нагородили золотою статуеткою тільки у 2016 році – за кращу оригінальну композицію до "Мерзенна вісімка" Квентіна Тарантіно. Професіонал”, “Недоторканні”, “Місія”…

В області звукозапису Морріконе отримав 27 золотих дисків, сім платинових, три "Золотих пластини" і премію Critica discografica за музику до фільму "Поляна" Вітторіо і Паоло Тавіані. Саундтрек з фільму "Хороший, поганий і злий" був введений в Зал слави "Ґреммі" у 2009 році, а в наступному році сам Морріконе був ушанований престижної Polar Music Prize, яка щорічно присуджується за виняткові досягнення в створенні або просуванні музичних творів.

Вершиною шляху композитора-італійця ми б назвали 12 червня 2015 року, коли Морріконе провів месу, присвячену татові Франциску. На замовлення Ордена єзуїтів вона була пов'язана з 200-річним ювілеєм реконгрегаціі Ордена єзуїтів в костелі єзуїтів у Римі…

У листопаді 2013 р. Маестро виступав у київському палаці "Україна" на своєму ювілейному концерті (до 85-річчя композитора). Для участі в концерті він обрав славетний український колектив - Національна хорова капела "Думка". Диригував він тоді Академічним симфонічним оркестром Національної філармонії України.

Палац "Україна" був переповненим. Незважаючи на додаткові ряди в партері і приставні стільці, багатьом довелося стояти під стінами, сидіти на підлозі в проходах.

Про свою популярність композитор говорив: "Я не популярний, я - відомий. Популярність - сліпе захоплення, яке часто лише гра випадку або данина моді. А якщо тебе вважають відомим - це доказ цінності твоєї праці. Таке підтвердження надихає на нову працю, а не на зоряну хворобу".

"Скільки б я не проводив концертів, я завжди хвилююся і переймаюся перед початком кожного виступу. Для мене кожен виступ дуже відповідальний. Сьогодні я вже кілька разів чув захоплені відгуки про оркестр і хорову капелу "Думка". Після таких слів мені вже стало набагато спокійніше", - Енніо Морріконе.











Інші:

6 липня день пам'яті всесвітньо відомого італійського композитора Енніо Морріконе (1928-2020 рр.)
Одеська опера вердіївською «Аїдою» завершить свій 215-й сезон
Україну представлять на Балетному гала-концерті в Індонезії
Подарунок із Франції: Коломийська філармонія отримала нову скрипку
Гурт "Паліндром" передав ГУР понад 1,5 млн гривень на дрони MAGURA
TOKYO ART NINJA, 5-й міжнародний конкурс
Одеська опера святкує: фестиваль "Оксамитовий сезон" стартує до Дня Незалежності
«Марія Заньковецька. Заручена зі сценою»: вистава, яку грають на чотирнадцяти локаціях 
Львівський хор “Гомін” вирушає у тур Україною!
«Океан Ельзи» зібрав 7,7 млн грн на дрони та РЕБи під час концертів у Львові
У Харкові до 100-річчя першого українського оперного театру — ХНАТОБу — покажуть оперу "Енеїду"
Вперше в Україні буде здійснено масштабний запис усіх камерних симфоній Євгена Станковича
Оркестр Львівської національної філармонії анонсує серію програм травмочутливого мистецтва
Згадуємо Богодара Которовича
Вчені довели, що Моцарт допомагає при епілепсії
Премʼєрою музичної вистави «Патріот» відкриє восени 44-й сезон Київська опера на Подолі
У Черкасах відбувся музичний вечір у літньому дворику
Міжнародний фестиваль «Дзеркало» розкриває програму: яку музику гратимуть цього літа у Львові
Театр Куліша закрив сезон у Херсоні
Липневі концерти у Музичному салоні Національної філармонії
В Полтавській обласній філармонії відбувся концерт класичної музики
У Вінниці відбувся концерт Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського Радіо
"Дударик" заспівав у Ватикані під час ювілейного паломництва УГКЦ
Сумська філармонія завершила потужний 87-й сезон
80 мистецьких шкіл Дніпропетровщини отримали музично-теоретичні книжки
Оперна співачка Мар'яна Мазур здобула перемогу на міжнародному конкурсі в Італії
Що підготувала Національна опера під завісу свого 157-го сезону?
"ДніпроОпера" завершила 51-й театральний сезон
У липні у Львівському органному залі відбудеться понад 50 подій
Азербайджан "банить" російську культуру: скасовано всі заходи
Львівський хор "Гомін": що в репертуарі музикантів, які підкорили користувачів соцмереж піснею "Цей сон"
Людмила Монастирська: «Для мене співати – як дихати»
Метрополітен-опера опублікувала уривок нової постанови про викрадення українських дітей
Липнева програма в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької
У Дніпропетровському історичному музеї ім. Яворницького відкрилась виставка народних і традиційних музичних інструментів
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №424/2025
Авторський проєкт Наталії Половинки у музичній виставі об'єднає давні духовні напіви України та шедеври європейської музики
Артисти Полтавської філармонії взяли участь в урочистостях з нагоди Дня Конституції України
Авторське право для композиторів: як побудувати цивілізований ринок?
У Житомирській обласній філармонії завершили 87-й концертний сезон
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
45.jpg