Заклик до миру через музику Гайдна та Генделя | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Заклик до миру через музику Гайдна та Генделя
Заклик до миру через музику Гайдна та Генделя
30-31 травня у рамках XXXIV Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози» відбувся концерт «Благодійніть для миру»
3 червня 2015, середа
Поширити у Facebook

На сцені Львівської обласної філармонії під диригуванням канадського диригента Веса Дженсена виступив Київський симфонічний оркестр та хор, який завітав до Львова уперше. Він відомий не тільки в Україні, але й в усьому світі завдяки своїй благочинній діяльності, і звичайно, завдяки своєму репертуару, до якого увійшли шедеври західної та слов’янської музики. За роки свого існування колектив дав безліч доброчинних концертів для підтримки українських вдов та сиріт, а віднедавна й переселенцям зі сходу та пораненим бійцям.

Київський симфонічний оркестр та хор здійснює місію посла української культури в Канаді, за минулий рік вони здійснили турне покликане вшанувати дружбу між нашими країнами. Усі концерти відбувались виключно завдяки громадським ініціативам, яких у Канаді безліч, адже там проживає понад мільйона українців. Диригент колективу Вес Дженсон наголосив, що підтримує українців в такий нелегкий час у їхньому прагненні бути вільними.

У суботу 30 травня, прозвучала ораторія для солістів, хору та оркестру Йозефа Гайдна «Створення світу» в основі якої покладено текст одного із найвизначніших поетичних творів в історії людства «Втрачений рай» Джона Мільтона. Музика у ній ніби танцює, ця ораторія вважається серед поціновувачів одним із музичних шедеврів світу.

У неділю 31 травня, прозвучала не менш шедевральна ораторія Георга Фрідріха Генделя «Месія», яка була створена ним у 1741 році. Джерелом тексту для цієї ораторії стало виключно «Святе Письмо». На думку автора слухач зрозумівши слова зможе краще осягнути музику, адже він вважав, що за допомогою нот розкривається значення тексту.
«Ми хотіли, щоб ці концерти привернули увагу до проблем поранених та посіяли надію українцям, бо нам вона потрібна оскільки часи є нелегкими. Ці концерти канадійці подарували львів’янам також, щоб посіяти у серцях добро та радість» – наголошує Вес Дженсен.

На концерти «Благодійність для миру» також завітали поранені бійці, які перебувають у Львівському госпіталі, його медичний персонал та родичі бійців. Кошти котрі були зібрані завдяки цим концертам перерахували на рахунки Військово-медичного центру у західному регіоні. Концерти «Благодійність для миру» відбулись завдяки спільним зусиллям громадської ініціативи канадців та Львівської обласної філармонії за сприяння посольства Канади у Львові.

Незабаром Київській симфонічний оркестр та хор вирушає у турне по східному узбережжю США і там даруватиме українську культуру місцевим поціновувачам прекрасного.

Заклик до миру через музику Гайдна та Генделя



Автор: Наталія Романко
Концертна організація: Львівська обласна філармонія
Концертний зал: Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль музичного мистецтва "Віртуози"
Джерело: Львівська філармонія



Інші:

На сцені Харків Опери знову ожила чарівна містерія — балет-притча «Драконячі пісні»
«Музика при свічках»
Одна з найяскравіших зірок фортепіано світу на сцені чернігівської філармонії з новою концертною програмою
У театрі імені Марії Заньковецької відбулась прем’єра мюзиклу «Кулі над Бродвеєм»
«Кантата часів війни» – браво!
«Від Вівальді до П’яццолли»
Балет «Норовлива донька» - новинка в афіші Національної опери України
Одеса приймала міжнародний конкурс що об'єднав учасників з 6 країн
Гала-концерт до ювілею «Схід Опера»
«Вогні Бродвею»
"Музика душі" - відбувся творчий вечір миколаївської композиторки Еліни Образцової
ВЕЧІР, який ТОРКНУВСЯ ДУШІ…
Закриття фестивалю "Віртуози" присвячене людині-герою
Новий голос Чернівців: перший органний академічний концерт молодих музикантів
Хор ім. Бортнянського: "VoxPopuliMei"
Французький шарм "Київських солістів"
Сміливе сценічне переосмислення “Золотого обруча” Б. Лятошинського
«Кармен» у «Схід Опера»
Зразок експериментального барокового мистецтва
Важлива віха
Тарас Шевченко – суперстар! Як прем’єра опери-кабаре "ТГШ. Подорож у часі" Харківської опери змінює уявлення  про поета
У Калуші відбудеться благодійний концерт камерного оркестру "Cantabile", де збиратимуть кошти на ЗСУ
У Полтавській філармонії відбувся концерт "Полтава збирає друзів" за участі військових музикантів
Сучасне українське балетне мистецтво захоплює!
«Від класики до модерну»
У Loft Stage «Схід Опера» відбувся «Гала Балет»
Концерт, в якому поєдналися класика та сучасність
В обласній філармонії зазвучав останній травневий акорд
Музика у виконанні камерного оркестру "ARS NOVA" звучала в стінах кірхи
У Львові відбувся ювілейний XX Фестиваль хорового мистецтва
Останній травневий акорд: у Кропивницькому завершився 80-й концертний сезон
Знаковий концерт-запис і дебют диригентки Наталії Пономарчук
«Кращі мюзикли»
У Києві до Дня Європи виконали гімн ЄС
У Токійському музеї мистецтва відбувся концерт української музики
У Королівській опері Швеції відбувся концерт, присвячений українським співакам Менцинському та Крушельницькій
У Харкові відбувся вечір музики Валентина Сильвестрова «Коди відродження: тиша»
Європейський тур Одеської опери у Нідерландах назвали «потужною культурною заявою»
Світова прем’єра документального фільму «Куба&Аляска» про життя українських парамедикинь
Рівненський музичний фаховий коледж концертом відзначив 70-річчя
      © 2008-2025 Music-review Ukraine



File Attachment Icon
110816_4065.jpg