Київ в очікуванні «Тижня високої класики» з маестро Романом Кофманом» | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Київ в очікуванні «Тижня високої класики» з маестро Романом Кофманом»
Полянський Олег
Київський камерний оркестр
Кофман Роман Ісаакович
Київ в очікуванні «Тижня високої класики» з маестро Романом Кофманом»
З 16 по 27 червня у Києві відбудеться Міжнародний фестиваль за ініціативи відомого українського диригента Романа Кофмана
30 травня 2011, понеділок
Поширити у Facebook

диригент Роман КофманМистецькі вечори відбуватимуться у приміщенні столичної галереї мистецтв «Лавра» на тереторії одноїменного храмового комплексу.

Серед гостей «Тижня високої класики з Романом Кофменном» заявлено чимало знаних імен, які неодноразово виступали у Києві під орудою маестро Кофмана. На фестиваль завітають Гідон Кремер з оркестром «Кремерата Балтика», Елісо Вірсаладзе, Наталія Гутман, Олександр Князєв, «вагнерівський» тенор Стіг Андерсен, Гаррі Гоффман, Іван Монігетті; Аліна Погосткіна, Джінсанг Лі, Михайло Овруцький, Микола Сук, Олег Полянський.

Щоб не розчарувати гостей і не підвести глядачів, організатори вирішили заздалегідь подбати про акустику в залі. Адже приміщення галереї «Лавра» для подібних концертів не пристосоване.

«Роман Кофманн сказав мені, що виставковий зал галереї, у якому планують проводити фестиваль - це склад, що належав лаврському монастирю, і ніякого відносіння до класичної музики він не має» - сказав засновник відомої німецької звукозаписної компанії Dabringhaus & Grimm Вернер Дабрінгхаус. - Я приїхав спеціально для того, щоб прорахувати акустичні можливості цієї зали, і по можливості провести якісь зміни. Але виявилось, що в цілому акустика тут дуже хороша. Тому значних переробок проводити не придеться» - додав він.

Ідеолог фестивалю Роман Кофман заперечує саму можливість того, що імениті гості не захочуть виступати в непристосованому для проведення концертів залі: «Запрошені мною люди мають чималий досвід участі в фестивалях. І вони знають, що у Європі, та й взагалі в світі подібного роду заходи у концертних залах ніколи не проводять. Якраз навпаки - навмисно знаходять з першого погляду не зовсім пристосовані для цього приміщення. Мені, наприклад, доводилося дерегувати в коморах та на млинах ... А на одному німецькому фестивалі симфонічний оркестр грав в залі, де працювали шахтарі. У залі звучали Шуберт, Моцарт, Бетховен, а навколо висіли шахтарські роби, ліхтарі ... Це, повірте мені, викликало не тільки подив, але і якийсь розчулення ».

Завантажений організаційними питаннями, за три тижні до фестивалю Роман Кофман мріє тільки про одне - вистояти. «Напротязі 12 днів пройдуть дев'ять концертів, вісім з яких буду дерегувати я. Може бути, це і не світовий рекорд, але рекорд Печерського району - точно! »- сказав диригент. Творчі питання, за його словами, на якомусь етапі довелося відкласти - на перший план висунулося вирішення більш важливих, земних проблем: організувати приїзд гостей та створити комфортні умови для їх проживання. «Зараз головне, щоб фестиваль, нарешті, почався, щоб всі артисти прибули завчасно, щоб публіка зустріла їх добре, щоб у всіх після «Неділи високої класики» залишилися тільки добрі спогади, - сказав Кофман. - А ще дуже б хотілося, щоб цей фестиваль став традиційним. Сподіваюсь, що до Києва буде прокладена нова стежка для поціновувачів академічної музики».


Автор: Олександр Пірієв
Фото: Сергій Пірієв
Колективи: Київський камерний оркестр
Виконавці: Олег Полянський
Диригенти: Роман Кофман
Концертний зал: Київська міська галерея мистецтв "Лавра"
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль "Тиждень високої класики з Романом Кофманом"



Інші:

Прем’єра в Україні: «Листи до друзів» Гії Канчелі
5-7 травня в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського відбудеться третій Skoryk FEST
У Київській опері покажуть унікальний балет, де танець створює музику
Оголошено імена переможців конкурсу “Стежками Каменяра”
Львівська національна опера презентує нову виставу-трейлер для сімейного перегляду — «Гра в оперу»
Травень емоцій у Львівському органному залі
Травнева афіша Національної опери України
Травень у Національній філармонії
29 квітня у світі відзначається Міжнародний день танцю
Музика, яка надихає. Звук, що дихає життям
44-й фестиваль "Віртуози": класика, прем’єри та магія живого виконання
Вокальний травень у Львівському органному залі та Музею Соломії Крушельницької
Зіркові прем'єри та зіркові колаборації «Київської камерати» у травні
План-календар фестивалю "Київські музичні прем’єри-2025"
На 5 Фестивалі сучасної драми представлять 9 нових п’єс
Фестивалю «Київські музичні прем’єри-2025» - бути!
Маестро Хобарт Ерл запрошує на перший весняний концерт
Композитор Олександр Родін відкриє виставку своїх картин в Оперному театрі
KharkivMusicFest-2025 відкривається концертами надії: "Коди відродження" звучатимуть у Харкові
Молоді піаністи з усієї України змагалися у Львові за звання кращих
Запрошуємо провести останні вихідні квітня разом із Національною філармонією України!
«ТГШ. Подорожу часі». Світова прем’єра опери-кабаре
Мистецтво гри з оркестром
У Львові відбудеться найбільша джазова подія весни — фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2025
21 квітня день пам'яті Зої Гайдай (1902-1965 рр.)
Великдень у Львівському органному залі — музика світла, затишку й віри в найкраще
Музика Великодня лунатиме в Одеській опері
20 квітня у Національній опері виступить знаменитий баритон Віталій Білий
75 років потому: Світова прем'єра Фортепіанного концерту Вериківського відбудеться в Органному залі
VIVA, PUCCINI! BRAVO, PUCCINI!
Внаслідок ракетного удару Росії по Сумах загинула артистка оркестру театру ім. М. Щепкіна і викладачка Олена Когут
Вечір балетів від митців «Київ Модерн-балету»
У Львівському органному залі відбудеться вечір литовської музики 11 квітня виступить Камерний оркестр Святого Христофора з Литви
Львівська національна опера представить премʼєру балету "Соляріс" Олександра Родіна за відомим романом Станіслава Лема
Закарпатська обласна філармонія запрошує на вечір музики видатного чеського композитора епохи романтизму Антоніна Дворжака
Тиждень музичної терапії у Львівському органному залі
Ростислав Карандєєв став новим керманичем «Дніпро Опера»
Благодійний концерт «НАДІЯ МИРУ»
Згадаємо Ярослава Верховинця
«Кращі мюзикли»
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
110520_016.jpg