Вишукана музика | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Вишукана музика
Вишукана музика
Вперше у Києві проходить ITALIA FESTIVAL BAROCCO
25 жовтня 2014, субота
Поширити у Facebook

З нагоди головування Італії в Європейському Союзі, Посольство Італії та Італійський інститут культури в Україні у співробітництві з Міністерством культури України започаткували Перший фестиваль італійського музичного бароко в Україні (ITALIA FESTIVAL BAROCCO).

Цей творчий проект складається з 12 заходів, які до 4 листопада проходитимуть у провідних культурних та освітніх інституціях Києва, серед яких Національна філармонія України, Національний заповідник «Софія Київська» / Андріївська церква, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національна музична академія України П. І. Чайковського та Національний університет «Києво-Могилянська академія».

У фестивалі приймають участь знамениті італійські ансамблі та митці, серед яких “Accademia Bizantina”, “Festina Lente”, “Il Sogno Barocco”, диригенти Стефано Монтанарі, Клаудіо Кавіна та Паоло Перроне, солісти Алессандро Карміньяні та Раффаеле Пе (контр-тенори) та інші. Художній керівник фестивалю – Нансі Мілезіс Романо.

ДИРЕКТОР ІТАЛІЙСЬКОГО ІНСТИТУТУ  КУЛЬТУРИ В УКРАЇНІ НІКОЛА ФРАНКО БАЛЛОНІ - ОДИН ІЗ  ІНІЦІАТОРІВ НОВОГО ФОРУМУ ITALIA FESTIVAL BAROCCO, ЯКИЙ ПІДТРИМАЛА, ЯК ІНФОРМАЦІЙНИЙ СПОНСОР, ГАЗЕТА "ДЕНЬ".  Фото Артема СЛІПАЧУКА

Відкрив форум у Національній філармонії ансамбль “Accademia Bizantina” під орудою диригента і скрипаля Стефано Монтанарі. Цей колектив заснований у 1983 р. у м. Равенна. Особливістю цього прославлено колективу є виконання старовинної музики, яку вони грають на унікальних інструментах. Ансамбль має величезний репертуар і чимало престижних нагород. На концерті у Києві італійські артисти виконали програму сонат і тріо-сонат Кореллі, Локателлі і Вівальді, які мало, або зовсім невідомі були українським слухачам. Завдяки віртуозності музикантів: Тіціано Баньяті, теорба, Франческо Бароні , клавесин, Ана Ліс Охеда-Ернанде, скрипка, Джованні Саббіоні, віолоне), Марко Фреццато, віолончель і маестро С. Монтанарі публіка немов перенеслася у романтичні часи доби бароко.

- Цей фестиваль дуже красива і потрібна акція, - впевнений член-кореспондент Академії мистецтв України , член Європейської академії музичного театру, відомий диригент і педагог Іван ГАМКАЛО. – Нині основна маса наших слухачів дуже мало знають цей прекрасний жанр – музику бароко. Студенти консерваторій щось вчать, деякі професійні музиканти виконують окремі твори, але треба зізнатися, що навіть для меломанів барокові шедеври terra incognita. Пригадую, коли сам вчився у Львові, то ми виконували деякі тріо-сонати італійських композиторів, але не мали старовинних інструментів, зокрема теорба (струнний щипковий інструмент 16 ст., басовий різновид лютні) і то було зовсім інше звучання. Концерт, який відкрив фестиваль повертає нас у іншу епоху, темп життя, ментальність, навіть інший зал… Коли слухаєш музику доби бароко, то відчуваєш мелодії, які давно нами втрачені. Щоб ці мелодії слухати і оцінити потрібно настроїти публіку.

Радує, як уважно люди слухали, а аншлаг у залі говорить, що наша публіка скучила за великим мистецтвом. Слухачі не хочуть сурогатів, а хочуть почути рафіновану, пікантну і вишукану музику. Хочу відмітити прекрасне виконання творів, дуже зіграний ансамбль “Accademia Bizantina” і фантастичного соліста - скрипаля і диригента Стефано Монтанарі. Вони продемонстрували: і емоцію, і спокій, і настрій, і натхнення… Прекрасний концерт і можна сказати велике дякую його організаторам. Цьогоріч потужно відкрила сезон Національна філармонія, яка тісно співпрацює з Італійським інститутом культури і дуже добре, що Посольство Італії патронує такий масштабний творчий проект, як Фестиваль музичного бароко. Я не пам‘ятаю, щоб до нас приїжджали так багато митців світового ґатунку. Так, у нас гастролювали окремі виконавці, але таких масштабних концертів, лекцій і майстер-класів, які проводяться нині у Києві – це вперше. Такі форуми збагачують наше культурне життя, палітру і нашу націю – духовно, пізнавально і інтелектуально.

- Ми підготували для українських меломанів 12 різних заходів, серед яких концерти, майстер-класи і лекції, які представляють перлини витонченої та чаруючої музики бароко, - сказав «Дню» директор Італійського інституту культури в Україні Нікола Франко БАЛЛОНІ. – Це твори, які досягли найбільшого розквіту в композиціях Вівальді, Кореллі, Перголезі, Монтеверді. Я впевнений, що такі творчі проекти, як ITALIA FESTIVAL BAROCCO, можуть стати вагомим внеском у взаємному пізнанні і культурному збагаченні між нашими країнами і народами. Для нас італійців, культура в усіх її проявах є першочерговим інструментом зовнішньої політики, це нові форми діалогу та представляє нас, як націю, що пам‘ятає про свої коріння, шанує багатство минулих і славетних часів.

СЕРЕД ГОСТЕЙ ВЕЧОРА БУВ ПОСОЛ США ДЖЕФФРІ Р. ПАЙЄТТ. Фото Артема СЛІПАЧУКА

- Я, як арт-директор фестивалю і як музикант, рада, що маю честь представити в Україні своїх колег, які нині багато гастролюють у різних країнах, презентуючи прекрасний музичний доробок епохи бароко, - підкреслила Нансі Мілезіс РОМАНО. – Ідея цього форуму була розроблена спільно з ROMA FESTIVAL BAROCCO і готуючи програми ми хотіли аби українські меломани відчули красу і емоційність барокової музики та доби Відродження.

МУЗИКАНТ “ACCADEMIA BIZANTINA”  ТІЦІАНО БАНЬЯТІ ГРАВ НА  СТАРОВИННОМУ ІНСТРУМЕНТІ ТЕОРБА (ЦЕ СТРУННИЙ ЩИПКОВИЙ ІНСТРУМЕНТ 16 СТ., БАСОВИЙ РІЗНОВИД ЛЮТНІ).  Фото Артема СЛІПАЧУКА


ВИСТУПАЄ СКРИПАЛЬ-ВІРТУОЗ  СТЕФАНО МОНТАНАРІ. Фото Артема СЛІПАЧУКА

До речі, 31 жовтня у Києво-Могилянській академії пані Романо прочитає лекцію «Музична творчість Італії доби бароко», а професор Антоніо Марчелліно у НМАУ розкаже про античні музичні інструменти та їх збереження в культурі Середньовіччя та Відродження; 28 жовтня він запросить на лекцію «Музика, образи та практика виконання у XVI XVII ст.. Музичні інструменти в опері «Орфей» Клаудіо Монтеверді».

Студенти і викладачі не пропустять майстер-клас із вокального виконання творів Монтеверді (1567 – 1643 рр.) «Гармонія слів», а широкий загал публіки концерт у консерваторії «Ці солодкі страждання», у якому виступить ансамбль старовинної музики VOX ANIMAE ( художній керівник Наталія Хмілевська), диригент К. Кавіна і солісти. 30 жовтня у філармонії відбудеться вечір під назвою «Це витончене співзвуччя». Мистецтво К. Mонтеверді». Разом виступлять камерний хор «КРЕДО» та інструментальний ансамбль «L’ARMONIASTRAVAGANTE» (диригент –Клаудіо Кавіна).

НА КЛАВЕСИНІ ГРАЄ ФРАНЧЕСКО БАРОНІ. Фото Артема СЛІПАЧУКА


АРТ-ДИРЕКТОР ФЕСТИВАЛЮ НАНСІ МІЛЕЗІС РОМАНО. Фото Артема СЛІПАЧУКА

Закриє форум 4 листопада ансамбль «ILSOGNOBAROCCO» (диригент –Паоло Перроне, соліст -Раффаеле Пе(контр-тенор) і музиканти: А. Буккарелла (клавесин), Г. Політі(барокова скрипка), Р. Стіло (бароковий контрабас), Ф. Томазі (теорба), Р. Феррі (барокова віолончель) .У програмі прозвучать твори Г. Ф. Генделя, А. Кореллі, Ф. Гаспаріні, Дж. Бонончіні та відбудеться світова прем’єра у новітній час Тріо-сонати К. Маннеллі «LaFoggia».


Автор: Тетяна ПОЛІЩУК
Фото: Артем СЛІПАЧУК
Концертна організація: Національна філармонія України
Концертний зал: Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
Джерело: Газета "День"



Інші:

Симфонічні твори Станіслава Людкевича
Прем'єра симфонії - сорок років згодом
У Таллінні відбувся благодійний концерт класичної музики "Перетин культур"
В філармонії Одеси відбудеться концерт кларнетиста Ксіди та оркестру під керівництвом Шаврука
Французький органіст Жан Марі Леруа виступив на ІV фестивалі органної та камерної музики "Sounds of BACH" у Чернівцях
У Дніпрі завершився Міжнародний музичний конкурс
До Тернопільської філармонії завітав Шуберт зі своєю "Шубертіадою"
Сценографічна спадщина Євгена Лисика
У Страсбурзі відбувся концерт за участі українського оркестру та дитячих хорів
«Від бароко до класицизму»: музиканти оркестру «Ars – Nova» порадували миколаївців гарною музикою
У Ніжинській музичній школі на благодійному концерті зібрали 10 тисяч на тепловізор
Фотомиті "Київської пекторалі". Подія, яка вже стала історією
"Вечір української музики" у Кропивницькому
Маріупольський оркестр «Ренесанс» взяв участь у великому концерті в Італії
Музичний символ солідарності: на другу річницю великої війни оркестр Львівської філармонії виступив у Варшаві
"Музика без меж": у Дніпровській академії музики провели Міжнародний фестиваль академічного музичного мистецтва
Сучасна академічна музика та саунд-перформанси в іменах — 11 українських композиторів, чиї концерти не варто пропускати
Від Бетховена до Скорика: пам’ять Небесної сотні в Харкові вшанували музикою
“Музичні мости”
Полтавська обласна філармонія презентувала програму «Присвята Астору П’яццолі».
Абстракція в дикому вигляді: The New York Times про українську оперу Chornobyldorf
У Києві показали сучасний балет «Д.І.М.» про вимушену міграцію
У Львові під час концерту колядок і щедрівок хор "Дударик" зібрав понад 80 тисяч для військових
У "Карнегі-хол" у Нью-Йорку прозвучали твори відомих українських композиторів
Прем’єри та присвяти на концерті «Тиха молитва» у Львівській філармонії
З 3 по 8 січня у філармонії пройшов перший цьогорічний фестиваль органної та камерної музики «Bach Contemporary». Цьогоріч фестиваль представив публіці 8 різноманітних концертів обʼєднаних генієм Баха
"Мрії щасливого року": артисти Запорізької філармонії порадували глядачів ще однією прем"єрою
Ансамбль "Полтава" обласної філармонії відтворив на сцені різдвяні традиції
27 грудня у знаменитому будинку Роліт відбулась прем’єра перформансу-променаду «Гра в хованки з паном Лятошинським»
"Нове Різдво" хору ім. Бортнянського
«Котигорошко проти вікінгів»: ПРЕМ’ЄРА ВИСТАВИ
Напередодні Різдва у великій залі Ніжинської музичної школи відбувся святковий благодійний концерт на допомогу ЗСУ
Дивовижна прем'єра на Святвечір: у філармонії відтворили концертну програму капели Кошиця
"Сойчине крило": через 67 років після прем'єри повернувся на сцену балет Анатолія Кос-Анатольського на сюжет новели Івана Франка
У харківському метро пройшли концерти зірок оперного театру
Концерт юних віртуозів
Культурна дипломатія в дії
Незламній Україні присвячується
“Лісова пісня” у Будапешті
Урочисте відкриття Конкурсу імені Сліпака пройшло у Львівській філармонії
      © 2008-2024 Music-review Ukraine



File Attachment Icon
206.jpg